Shkodra Sport, hap anketën “10 sportistët më të mirë 2012”!

0
Gazeta online www.shkodrasport.com, duke filluar nga sot hap anketën e "10 sportistëve më të mirë të vitit 2012". Meqenëse ka qenë në pararojë të pasqyrimit të gjithë rezultateve të ekipeve dhe sportistëve shkodranë gjatë gjithë vitit, sigurisht që edhe...

Vllaznia për femra, kampione e Shqipërisë në gjimnastikë

0

Vllaznia në gjimnastikë është shpallur kampione e vendit. Ajo ka dominuar në garat e kampionatit kombëtar të zhvilluara dy ditë më parë në Tiranë. Ekipi shkodran i drejtuar nga trajneri Vladimir Limaj ka qenë mbi të tjerët sepse paraqitja e sportisteve të tij ka qenë shumë e mirë. Në kushte të tilla, vendi i parë si ekip i ka dhënë edhe titullin kampion. Por ndërkohë në garat individuale, ka rënë në sy Oneda Reçi e Vllaznisë e cila ka arritur të grumbullojë 49.35 pikë duke zënë vendin e parë në shumëgarësh. Në vend të dytë ka dalë një tjetër sportiste e Vllaznisë, Xheni Kozi me 42.90 pikë. Ndërkohë në garën e kërcimeve, Abeliana Bregu po e Vllaznisë ka zënë vendin e parë. Sportistet e Vllaznisë kanë dominuar edhe në garat e të rejave.

Mjekësia dhe pajisjet sportive, jo më detyrime doganore dhe TVSH. Ja lehtësirat e ligjit...

0
Një nga pikat e kërkuara nga bota e sportit kundrejt qeverisë në takimet dypalëshe për paketën e re të ligjeve që u premtua të miratohej, ka qenë edhe për lehtësirat e kërkuara në lidhje me materialet dhe barnat e...

Këshilli i ri i Bashkisë Shkodër, pjesë e tij edhe tre figura të sportit...

0
Shkodra dhuroi surpriza në këto zgjedhje lokale të këtij viti. Tashmë, shkodranët përveçse i kanë dhënë votën në masë Benet Becit për të drejtuar Shkodrën për katër vitet e ardhshme, kanë vendosur të votojnë masivisht Partinë Socialiste edhe për...

Bashkia Shkodër nderon 10 personalitete të sportit

0

Një ceremoni shumë interesante është zhvilluar mbrëmjen e së martës në pushimin e ndeshjes së basketbollit Vllaznia- Sigal Prishtina. Sportklub Vllaznia ka shfrytëzuar interesimin e madh të kësaj ndeshje për të nderuar 10 figura të shquara të sportit shkodran me titullin e lartë “Mirënjohja e Qytetit”, akorduar pak ditë më parë nga Këshilli Bashkiak Shkodër. Kuptohet që nuk ishte shumë e nevojshme për prezantim sepse emrat e tyre flisnin vetë.

Trajneri i njohur bën thirrje për hapjen e kufirit Kosovë – Shqipëri

0
Trajneri më i suksesshëm i xhudos kosovare, Driton Kuka që është edhe përzgjedhës i Kosovës e ka bërë një reagim interesant në rrjetin social “Facebook” që lidhet me koronavirusin. Kuka ka shkruar se shteti amë Shqipëria duhet të mendojë që...

Të shtunën zgjedhjet në Federatën e Gjimnastikës. Leonard Lulaj kërkon një mandat tjetër

0
Pasditen e së shtunës, në orën 17.00, në një nga sallat e hotel "Colosseo" në Shkodër do të zhvillohet Asambleja Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Gjimnastikës. Në këtë Asamble, me të drejtë vote do të jenë 13 klube të vendit...

TALENTI I VITIT/ Kasandra Kovaçi: Vlerësimi i ‘Shkodra Sport’ nxitje për suksese të tjera...

0
Kasandra Kovaçi është njëra nga vajzat e sportit të xhudos, që këtë vit ka arritur të bëjë një paraqitje shumë të mirë, ku ka spikatur me medaljet e saj në peshën e vet, në grupmoshën ku ka konkurruar në...

Erion Harusha shpallet fitues i turneut të shahut në Shkodër

0
Pas tre ditë duelesh, ka përfunduar mbrëmjen e sotme turneu i shahut i organizuar me rastin e 85 vjetorit të themelimit të Federatës Shqiptare të Shahut. Një aktivitet shumë i bukur i organizuar nga "Shkodra Sport Event" në bashkëpunim...

Gjimnastet e Vllaznisë shpallen fituese të Kupës së Shqipërisë

0
Gjimnastika shkodrane duket se është rikthyer sërish në nivele të larta. Tashmë jo vetëm me të rritura, por Vllaznia po dominon edhe me moshat e vogla dhe ky është një sukses falë punës së shkëlqyer që bën trajneri Izmir...