Javen e ardhshme, konkretisht me 21 nentor do te zhvillohet ne Podgorice ndeshja e kombetareve U21 ne mes Malit te Zi dhe Shqiperise, e vlefshme per kualifikueset e Kampionatit Europian 2025.

Interesante eshte fakti se perballe kombetares kuqezi ne kete ndeshje do te jene edhe dy futbolliste shqiptare. Behet fjale per Robert Gjelaj dhe Mario Gjolaj. Lajmi behet i ditur per gazeten “Shkodra Sport” nga faqja “Decic News”. Sipas saj, te dy keta lojtare luajne me ekipin e Deçiçit ne kampionatin malazez i cili kryeson me merite renditjen e tij.

Paraqitjet e tyre te mira me kete ekip, kane bere qe trajneri i kombetares U21 te Malit te Zi Nikola Rakojević t’i grumbulloje per kete ndeshje ku ata do te kene mundesine te tregojne vlerat e tyre.

Ne kete menyre pas Kristijan Vulajt qe u pat grumbulluar tre vite me pare me kombetaren e pare te Malit te Zi, tashme jane dy futbolliste te tjere te Deçiç qe behen pjese e ekipeve kombetare te vendit fqinj. Nje tregues ky qe rezultatet me klubin e tyre tashme jane nje realitet ne futbollin malazez./SHKODRA-SPORT.COM/