Beselidhja dhe Murlani jane perballur sot ne nje ndeshje miqesore e cila eshte zhvilluar ne stadiumin “Beselidhja” te Lezhes dhe vendasit e kane fituar me rezultatin e thelle 5-1, duke e dominuar ne çdo drejtim kete perballje.

Ne fakt ka qene braziliani Da Silva qe ka zhbllokuar i pari rezultatin duke kaluar ne avantazh Beselidhjen dhe dy minuta me vone do te shenonte N. Marku edhe golin e dyte. Ne minuten e 28-te Djepaxhia shenoi per Murlanin duke krijuar idene se ndeshja do te hapej, por nuk do te ndodhte keshtu.

Da Silva do te shenonte edhe nje gol te trete pak para fundit te pjeses se pare ndersa ne te dyten per lezhjanet do te shenonin edhe Nikolli dhe Çepele duke fiksuar ne kete menyre rezultatin e thelle 5-1 ne favor te Beselidhjes. Kjo ndeshje u ka sherbyer trajnereve Çoçlli dhe Pepaj per te pare gjendjen e ekipeve ne prag te rifillimit te kampionateve./SHKODRA-SPORT.COM/


BESELIDHJA-MURLANI 5-1

GOLAT: Da Silva 17′, 41′, N. Marku 19′, Nikolli 79′, Çepele 86′ /Djepaxhia 28′

BESELIDHJA: Varfi, Gjikolaj, Da Silva, Metaliaj, Jaku, D. Marku, Bruka, Përgjoni, Olivera, Nunes, N. Marku. Trajner: N. Çoçlli
U aktivizuan: Kodra, Maleci, Shtjefni, Pjetraj, Alcani, Çepele, Nikolli, Danaj, Hepaj, Hasani

MURLAN: Çaku Temja, Miloti, Ramja, Gabriel, Hila, Leka, Keshtejaku, Kaçubela, Edson, Djepaxhia Trajner: V. Pepa
U aktivizuan: Rroku, Nuhi, Krymi, Cubi, Guri, Zefi, El. Ibisha, Er. Ibisha, Kodra, Muriqi, Suli.