Dy lojtarë shqiptarë luftojnë për vendin e parë në klasifikim për golashënuesin e La Liga 2.

Myrto Uzuni dhe Armando Sadiku ndodhen pranë njëri tjetrit në tabelën e përgjithshme. Sulmuesi beratas ka shënuar 6 gola dhe ndodhet në vendin e parë së bashku me spanjollin De Haro.

Ndërsa Sadiku me golin e shënuar në transfertë ndaj Real Olviedos arriti në kuotën e 4 golave.

Tashmë diferenca midis dy sulmuesve shqiptar është vetëm 2 gola. Kujtojmë që Armando Sadiku po kalon një moment të shkëlqyer javët e fundit, teksa gjeti rrjetën për herë të tretë radhazi në ligën e dytë spanjolle.