Situata ne kampin shkodran pas dy humbjeve te pesuara se fundmi eshte trazuar jo pak.

Nje situate qe patjeter duhet te ndryshoje. Pikesepari sot pritet edhe nje takim ne mes kryebashkiakes Ademi dhe trajnerit Gjoka.

Kete e ka paralajmeruar gazeta “Sport Ekspres” me nje artikull te faqes se pare te saj ku shkruhet: “Gjyrezi konfirmon Gjoken, trajneri takim sot me Ademin”.

Ne kete gazete shkruhet edhe per ndeshjet e djeshme te ekipeve te Akademise Vllaznia te cilat kane fituar dhe vazhdojne te jene ne vendet e para te renditjes.

Nderkohe ne faqen e pare te gazetes “Panorama Sport” nuk ka asnje artikull ne lidhje me Vllaznine.

Nderkohe ne kete gazete vleresohet ecuria e Veleçikut qe me fitoren e djeshme eshte ngjitur ne krye te renditjes se kategorise se dyte.

Por per me shume, lexoni me poshte faqet e para te plota te ketyre gazetave te dites se sotme: