Pas fitores javen e kaluar ne “derbin” me Murlanin, Veleçiku do te kerkoje te marre edhe nje te dyte rradhazi, pikerisht sot pasdite ndaj ekipit “Albanet”, ne sfiden qe do te nise ne oren 14:00 ne kompleksin sportiv “Vellezerit Duli”.

Ky takim eshte i prapambetur dhe ne rast fitoreje, do t’u jape koplikasve edhe tre pike me shume, me te cilat do te ngjiteshin me lart ne renditje duke qene ne pozita disi komode.

Duke folur per mediat ne prag te kesaj ndeshje, trajneri Besnik Duli do te shprehej: “Do te hyjme ne fushen e lojes per te marre piket e plota. U kam kerkuar lojtareve qe te mos kete asnje nenvleresim per kundershtarin.

Kam besim se sot Veleçiku do te realizoje te paren fitoren ne shtepi ne kuadrin e ndeshjeve te fazes se dyte te kampionatit. Fitorja do te shkoje per tifozet tane te zjarrte qe na mbeshtesin fuqishem ne çdo takim”.

Perpara ndeshjes se sotme, Veleçiku mban vendin e gjashte ne renditje, me 17 pike te grumbulluara dhe do te tentoje te beje 20, me objektivin per te kapur ne renditje Sopotin e vendit te peste qe aktualisht ka kater pike me shume te marra./www.shkodrasport.com/