VIDEO/ Skandal në basketboll, shikoni se si lojtari i Tiranës masakron me grushte arbitrin

Skandal në kampionatin e basketbollit për meshkuj! Një dhunë e paprecedentë u pa sot në takimin mes Teutës dhe Tiranës, e fituar në fund nga durrsakët me shifrat 98-86. Por, protagonist u bë lojtari i Tiranës, Bruno Daliu, ku në...

Basketbollistet e reja të Vllaznisë fitore për “Guinnes” ndaj Teutës

Një ecuri shumë e mirë është ajo e ekipit të basketbollit të të rejave të Vllaznisë në tre javët e para të kampionatit teksa kanë arritur t'i fitojnë të treja ato. Por fitorja e arritur dy ditë më parë...

Gjeçaj: Mund ta mundim edhe Partizani… por kujdes nga vetëkënaqësia

Ndeshja e së mërkurës në kampionat ndaj Partizanit që do të zhvillohet në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” konsiderohet vendimtare për basketbollistët e Vllaznisë në ecurinë e tyre të mëtejshme në kampionat. Trajneri Bledar Gjeçaj është i mendimit se...

Grumbullohet kombëtarja e basketbollit të femrave, janë edhe dy lojtare të Vllaznisë

Ditën e sotme në Korçë do të grumbullohet ekipi kombëtar i basketbollit të femrave të Shqipërisë. Grumbullim ky që bëhet për dy ndeshjet e fundit të vlefshme për kualifikueset e Eurobasket 2019. Trajnerët Viron Toska dhe Lediana Koçi, kanë...

Roland Koka ka një lajm të mirë për basketbollin shkodran

Njihet ndryshe si trajneri që nxjerr kampionë. Bëhet fjalë për të mirënjohurin Roland Koka. Ndonëse shumë shpejt do të mbushë 70 vjeç, ai vazhdon të punojë plot pasion me ekipin e basketbollit të të rinjve të Vllaznisë. Natyrisht që pikësynimi i...

Jo vetëm Daniel Lekndreaj. Edhe Algert Gjonaj bëri një gjest fantastik në Partizani- Vllaznia

Vllaznia e basketbollit te meshkujve sot ka luajtur ndeshjen e fundit te kampionatit dhe ka fituar me rezultatin 89-86 duke perfituar edhe nga humbja e Kamzes dhe kesisoj thuajse eshte e shpetuar nga renia prej Superliges. Ne fakt ndeshja e...

Ndeshje spektakolare në gjysmëfinalen Vllaznia-Teuta, shkodranët përmbysin rezultatin prej 21 pikësh dhe shkojnë në...

Ka përfunduar dhe ndeshja e dytë e gjysmëfinales për Kupën e Shqipërisë në basketboll për meshkuj, mes Teutës dhe Vllaznisë e zhvilluar në sallën sportive “Feti Borova”. Kuqeblutë kanë arritur të marrin një fitore emocionuese ku kanë përmbysur rezultatin në...

Presidenti Xhaferi: Fitorja e parë “na lodhi”. Objektivi im të rikthej Vllazninë kampione

Ka qenë në siklet nga fillimi e deri në fund të ndeshjes dhe më pas është parë të gëzojë në tribunën VIP krah drejtori të Sportklub Vllaznisë Mark Kroqi dhe drejtorit teknik të ekipit të basketbollit Altin Halili. Presidenti...

Basketboll/ Lëvizje në pankinën e Vllaznisë. Ikën një Fatjon, vjen një tjetër Fatjon

Vllaznia në basketboll për meshkuj po bëhet gati për ndeshjen e së premtes ndaj Tiranës për kampionat, ndërkohë që në pankinën e saj ka patur lëvizje. Bëhet fjalë për postin e zëvendëstrajnerit. Kështu, njeriu që ka qenë krahu i...

Shqipëria U-16 renditet e 8-ta në Europë. Shkodrani Elian Memçaj më i miri ndër...

Përfaqësuesja shqiptare e basketbollit për kategorinë U-16 ka përfunduar fushatën në kampionatin europian të basketbollit që u zhvillua në San Marino në datat 3-11 korrik. Sot kuqezinjtë e vegjël kanë zhvilluar takimin e gjashtë dhe të fundit me ekipin e...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR