VIDEO / Spektakël në “Gold Arena”, boksierja shkodrane fiton me KO

Ndeshjet e sotme në “Gold Arena”, aktivitetin që po zhvillohet në Tiranë, kanë parë një përballje spektakolare në duelin për peshën 75 kilogramë mes boksiereve Elsidita Selaj nga Shkodra dhe kosovares Alije Hamiti. Ndeshja e cila ishte planifikuar të zgjaste...

Albert Kapaj gati për sfidën e 8 shkurtit ndaj Donald Palucës

Në "natën e boksit" më 8 shkurt në Tiranë, ndër sfidat e tjera që do të zhvillohen në sallën "Feti Borova" do të jetë edhe ajo e peshës +91 kg në mes boksierit shkodran Albert Kapaj dhe atij tiranas...

Një lajm i keq për ekipin e boksit të Vllaznisë

Sukseset e shumta të vitit 2017 me të gjitha grupmoshat, nuk u ka mjaftuar drejtuesve dhe sportistëve të ekipit të boksit të Vllaznisë për t'i festuar të qetë festat e fundvitit. Arsyeja është se pikërisht ditën e sotme u...

“Nata e boksit”, spektakli i garantuar sonte nga Elis Guri & Co

Pas shumë e shumë përgatitjesh, më në fund ka ardhur momenti. Sonte në orën 19.00, në sallën sportive "Feti Borova" të kryeqytetit, do të zhvillohet "Nata e Boksit". Në ring do të ngjiten sportistët më të mirë të vendit,...

Lajmi i fundit: Jetmir Kuçi fiton ndaj boksierit grek, fitojnë edhe shkodranët e tjerë

Ka përfunduar "nata e boksit" zhvilluar mbrëmjen e sotme në "Feti Borova" të kryeqytetit. Një natë boksi dhe spektakli që u mbyll me ndeshjen e boksit profesionist në mes shkodranit Jetmir Kuçi dhe grekut Kavvadias. Shkodrani me shumë përvojë...

Tre boksierë shkodranë kampionë me 18 vjeçarët. Senad Drini merr kupën si më i...

Për tre ditë me rradhë në Vlorë është zhvilluar kampionati kombëtar i boksit për 18 vjeçarët. Në të kanë marrë pjesë të gjithë sportistët e vendit ndër të cilët edhe ata të Vllaznisë të cilët në këtë kampionat kanë patur...

Sulejman Dashja, kampioni që rikthehet si fitues në ring

Një nga boksierët më të mirë të Vllaznisë dhe boksit shqiptar të viteve '2000, pikërisht Sulejman Dashja është rikthyer sonte sërish në ring. Pas disa vitesh shkëputje megjithatë rikthehet aty ku e la, si fitues. Ka ndodhur kështu në finalet...

Nga familja “Smajlaj” lind një tjetër kampion. Nuk është Izmiri, por Brendi

Kur përmend mbiemrin "Smajlaj" sigurisht që të gjithëve u shkon menjëherë mendja tek "Izmiri", Kampioni i Europës në atletikë. Por në fakt sot do të shkruajmë dhe flasim për një tjetër pjestar të kësaj familje. Dhe ajo çka është...

Bekim Vjerdha: Synoj fitoren ndaj Xhek Gashit në “Natën e Boksit”

Një nga duelet e mbrëmjes gala së "Natës të Boksit", është ai i peshës 81 kg në mes boksierit shkodran Bekim Vjerdha dhe kosovarit me pasaportë shqiptare që jeton në Belgjikë, Xhek Gashi. Pritet të jetë një sfidë shumë...

Nga gëzimi në dhimbje. Jetmir Kuçi merr lajmin tragjik pas kthimit nga Italia

Nuk ka kohë për të gëzuar për të mirënjohurin Jetmir Kuçi. Pikërisht atëherë kur ai po festonte arritjen më të madhe të një boksiereje shqiptare, atë të sportistes së tij Elsidita Selaj që u shpall nënkampione Europe, "Bacuku" pëson...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR