Dëbora mbulon stadiumet, anulohen 4 ndeshje

Shumica e vendit tonë është pushtuar nga dëbora ditën e sotme dhe shumë ndeshjen rrezikojnë të mos luhen, për shkak se stadiumet janë mbuluar nga bora. Stadiumi i Burrelit Deri tani është marrë vendimi që të anulohen 3 ndeshje në Kategorinë...

Sokol Kushta: Në 15 vite nuk kemi asnjë certifikatë pronësie

Kanë nisur konsul timet publike për privatizimin e Flamurtarit. Bashkia e Vlorës ka zhvilluar një mbledhje për këtë çështje, ku merrnin pjesë grupe interesi, biznesmenë dhe ish–legjenda. Por, të vetmit nga këta të fundit që iu përgjigjën thirrjes nga...

Reagon Alsid Tafili: Nuk duhet të presim të na i bëjë golat Mërgjyshi

Besa nuk shkoi më larg se barazimi me Lushnjën, duke i dhënë mundësi Egnatias që të nisë arratinë. Edhe pse dominuan për 45 minuta lojë dhe e mbyllën kundërshtarin në gjysmëfushë, nuk morën më shumë se një pikë. Alsid...

Samuel Nikaj: Superiorja nuk është më vetëm një ëndërr

Burreli e sheh veten të përfshirë më shumë se ansjëherë në garë për të siguruar Superioren në sezonin e ardhshëm. Matjanët janë në garë me Dinamon, e cila aktualisht është një pikë më shumë se ta. Megjithatë trajneri Samuel Nikaj...

Klubi i futbollit ‘Veleçiku’ nderon ish-sekretarin e tij Dalip Rrustemaj

Bashkia Malesi e Madhe dhe klubi i futbollit Veleçiku, ne kujtim te Dalip Rustemajt, njeriut qe e ka drejtuar për disa vite kete klub, kanë organizuar para ndeshjes Veleçiku- Burreli homazhe nderimi e respekti, në mirënjohje...

Burreli i Samuel Nikajt shumë i fortë për Veleçikun, e mund 4-0

Kampionati i kategorise se pare ka rifilluar sot me ndeshjet e para te ketij viti dhe ne Shkoder jane ndeshur Veleçiku me Burrelin ne ndeshjen e luajtur ne fushen sportive "Reshit Rusi". Matjanet ne fakt kane rezultuar shume te forte...

Plas grushti pas ndeshjes Vora-Besëlidhja, përfshihen drejtues, lojtarë dhe tifozë

Ndeshja e vlefshme për grupin A të Kategorisë së Parë, Vora-Besëlidhja, e luajtur sot në kompleksin “Internacional” në Pezë, përfundoi me fitoren 2-1 të ekipit vorak. Mirëpo, pas ndeshjes plasi grushti jashtë fushës. Drejtuesit të të dyja skuadrave, pjestarë të...

Olsi Gocaj: Po e mendoj rikthimin te Flamurtari

Olsi Gocaj konfirmon bisedimet me Flamurtarin. Por edhe Sukaj është në të njëjtën situatë. Dy ish-lojtarët që mbyllën sezonin në Vlorë do të rikthehen. Shkodrani Olsi Gocaj, pranon kontaktet me drejtuesit e Flamurtarit. Për “Panorama Sport”, Gocaj tha se...

Kledi Dibra: Merkatoja na ka forcuar ndjeshëm, e kalojmë Vorën

Kledi Dibra karikon Besëlidhjen. Një ditë para rifillimit të sezonit, kapiteni mundohet që të mobilizojë grupin. Lezhjanët do të përballen me Vorën në transfertë dhe fitorja është detyrim. Derisa duan ngjitjen, zgjidhje tjetër nuk kanë. Një gjë të tillë...

Një zyrtar me COVID te klubi i kategorisë së parë

Lushnja do vendin e dytë dhe që t’ia dalë, duhet të kalojë pengesën me emrin “Besa”. Skuadra ka mbyllur përgatitjet nën drejtimin e Judmir Gaxhelit (pasi trajneri Ilir Gjyla nuk është kthyer ende në stërvitje pas fatkeqësisë që i...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR