Kalaja: Vllaznia s’ka lekë as për udhëtime jashtë Shkodre

 

 

Humbja me Tiranën dy ditë më parë nuk është se e ka shqetësuar shumë trajnerin e ekipit të volejbollit të meshkujve të Vllaznisë- Artan Kalanë. Skuadra që ai drejton është sërish brenda objektivave të saj dhe mbi të gjitha brenda garës për titullin kampion. Por ajo që e shqetëson këtë trajner është sërish i njëjti problem: mungesa e anës financiare. Ndonëse kemi hyrë në muajin e dytë të këtij viti, klubit shkodran ende nuk i kanë kaluar fondet e duhura për udhëtimet e ekipeve jashtë Shkodrës dhe në kushte të tilla, ekipet po udhëtojnë me fondet e tyre.

Vllaznia në volejboll binjakëzim me Galep të Tivarit

Volejbolli shkodran i femrave sigurisht që ka shumë të bëjë me cilësinë sportive sepse sapo është krijuar megjithatë në rangun e bashkëpunimit me ekipet e tjera fqinje duket se nuk do jetë mbrapa ekipeve të tjera të klubit Vllaznia, për të mos thënë më përpara tyre. Ndodh kështu, ngaqë Vllaznia në volejboll për femra, është shumë pranë binjakëzimit me ekipin Galep të Tivarit, fituesja e kupës në fuqi e shtetit fqinj ose më mirë të themi, ndër ekipet më të mira të Malit të Zi. Me ndërmjetësimin e Ardian Zaganjorit, ky ekip dje ka qenë në Shkodër pikërisht në kuadrin e bisedimeve për zgjerimin e marëdhënieve dhe bashkëpunimit me shkodranët.

Vllaznia vë “diktatin” në kryeqytet, mposhten korçarët

Sot, Vllaznia ka luajtur kundër Skënderbeut, ndeshje e vlefshme për Kupën e Shqipërisë, në volejboll për femra. Skuadra shkodrane ka arritur të mposhtë me rezultatin 3-1 korçarët, pas një ndeshje të mirë të zhvilluar në Tiranë. Federata Shqiptare e Volejbollit ka...

Vllaznia fiton 3-0 ndaj Skënderbeut por play off-i në pikëpyetje

Volejbollistët e Vllaznisë nuk e kanë patur të vështirë të fitojnë ndeshjen e rradhës për kampionat, atë ndaj Skënderbeut. Ajo është luajtur paraditen e sotme në "Qazim Dervishi" dhe kuqebluve nuk u është dashur më shumë sesa një orë për të mundur korçarët me rezultatin e pastër 3-0. Në totalin e tre seteve, Skënderbeu ka arritur të shënojë vetëm 48 pikë përballë 75 të Vllaznisë (25-16, 25-15, 25-17), çka tregon se diferencat kanë qenë të mëdha në fushë. Megjithatë, fitorja e sotme nuk i ka siguruar asgjë shkodranëve në rrugën e tyre për një vend në play- off.

Vllaznia e volejbollit nxjerr mësimet nga titulli i humbur. Do e synojë sërish sezonin...

Në sezonin që sapo u mbyll, Vllaznia në volejboll për meshkuj iu afrua më pranë se kurrë fitimit të titullit kampion, por gaboi atëherë kur nuk duhej. Në finalet ndaj Partizanit, kuqeblutë nuk u ngjitën në lartësinë e duhur,...

Vllaznia në volejboll për femra, e nis me humbje

Vajzat volejbolliste shkodrane e kanë nisur me humbje kampionatin e ri kombëtar teksa janë mundur në Shkodër 3-0 nga Teuta. Setet kanë dhuruar këto rezultate: 15-15, 14-25 dhe 19-25.

Vllaznia ndëshkohet nga mungesa e përvojës, humbet 2-3 ndaj “Barleti Voley”

Pritej tw ndodhte ndryshe por vajzat e Vllaznisw nw volejboll nuk ia kanw dalw tw fitojnw ndaj Barleti Volej nw ndeshjen e luajtur pasditen e sotme nw pallatin e sportit "Qazim Dervishi" tw Shkodrws. Ndonwse udhwhiqnin 2-0, vajzat shkodrane janw...

Vllaznia mund Lubotenin. Nesër në finale me vendasit e Shutovës

Volejbollistët e Vllaznisë pasditen e sotme kanë arritur të fitojnë ndeshjen gjysmëfinale të "Kupës së Flamurit" që po zhvillohet në Kërçovë të Maqedonisë dhe në këtë mënyrë kanë arritur të sigurojnë daljen në finalen e këtij turneu ndërkombëtar. Përballë shkodranë sot kanë qenë kampionët e Kosovës, pikërisht ekipi Lutoben i Ferizajt. Megjithatë, djemtë e drejtuar nga trajneri Mark Kroqi kanë arritur të triumfojnë me rezultatin e pastër 3-0 duke siguruar kështu daljen në finale. Në ndeshjen tjetër gjysmëfinale, vendasit e Shutovës së Kërçovës kanë fituar ndaj Drenicës së Skënderajt.

Klaudio Qeraxhija drejt largimit për tek Studenti

Dje ka qenë planifikuar të hidhejshorti I kampionateve kombëtare të volejbollit. Kështu kishte vendosur Federata përkatëse por kjo nuk ka ndodhur sepse 11 klube vazhdojnë të jenë kundër kësaj Federate në lidhje me tarifat që ajo ka aplikuar për pjesmarrjen në kampionat. Siç dihet, këto 11 klube kanë firmosur edhe një peticion kundër këtij institucioni për shkak të pagesave të larta që ajo ka aplikuar për pjesmarrjen në kampionat. Megjithatë kjo mbetet për t’u verifikuar. Vllaznia ndërkohë po vazhdon stërvitjet teksa kryesisht është marë me përgatitjet fizike për shkak të rikonstruksionit që po i bëhet pallatit të sportit dhe ata nuk kanë një ambjent për t’u stërvitur.

Vllaznia për femra, humbet 2-3 edhe me Minatorin

Pas humbjes në javën e parë në Durrës, për volejbollistet e Vllaznisë ka ardhur edhe një tjetër humbje. Këtë herë brenda në Shkodër ndaj ekipit të Minatorit të Rrëshenit. Ndeshja është luajtur në orën 14.00 të pasdites së sotme në pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Vajzat e trajneres Sadije Gogaj nuk e kanë nisur mirë ndeshjen duke e humbur setin e parë në shifrat 14-25. Megjithatë ato arrijnë t'i përmbysin gjërat në të dytin të cilin e fitojnë 26-24 pas një lufte të fortë sportive. Vllaznia do të fitonte edhe setin e tretë, këtë herë më lehtë në shifrat 25-21 dhe duket se ajo do të fitonte edhe të katërtin dhe krejt ndeshjen por nuk do ndodhte kështu.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR