Kryebashkiaku Luka pret ekipin e basketbollit, fitues të Kupës

0

Kryebashkiaku i Shkodrës Lorenc Luka ka pritur dje në zyrën e tij në nga ekipet më të mira sportive të këtij qyteti. Suksesi i ekipit të basketbollit të Vllaznisë për meshkuj, i cili pas një pauze prej 18 vitesh, arrin të fitojë trofeun e Kupës së Shqipërisë, nuk ka kaluar pa marrë vlerësimet e duhura nga ana e institucionit vendor. Kryebashkiaku Lorenc Luka ka pritur dje ekipin së bashku me stafin teknik me në krye trajnerin, Bledar Gjeçaj. Pasi i ka uruar për suksesin e arritur si dhe atmosferen mjaft entuziaste që ka sjellë kjo fitore në komunitetin e qytetit të Shkodrës, Luka ka garantuar basketbollistët dhe drejtuesit e tyre për një mbështetje të gjithanshme nga ana e institucionit që ai drejton.

Basketbolli, sporti që dhuroi emocionet më të mëdha gjatë 2013-ës

0
Basketbolli ka qenë sporti më I dashur për sportdashësit shkodranë gjatë vitit 2013. Ekipi I meshkujve të Vllaznisë si gjatë kampionatit të kaluar, ashtu edhe gjatë gjysmës së parë të kampionatit aktual, ka arritur të bëjë gjithçka mirë duke...

Vllaznia mund 105-88 Tiranën dhe fiton Kupën e Shqipërisë

0
Festë e madhe sportive sonte në Shkodër. Vllaznia për meshkuj është shpallur fituese e Kupës së Shqipërisë.Pas finales së kupës për femra ku Flamurtari mundi 93-70 Tiranën dhe meritoi kupën, është zhvilluar një ceremoni shumë interesante, ajo e shpalljes...

Vllaznia për femra mundet 83-89 në gjysmëfinale nga Flamurtari

0

Vllaznia për femra nuk ka mundur dot të sigurojë një vend në finalen e nesërme të kupës.Ajo është mundur me rezultatin 83-89 nga Flamurtari. Vendaset e Vllaznisë të cilat ndonëse shumë të reja në moshë, kanë arritur të rezistojnë jo pak në fushë madje nëse do të kishin qenë më të kujdesshme, mund të kishin shkaktuar edhe ndonjë suprizë. Vajzat e drejtuara nga trajneri Rasha në fakt e kanë fituar periodën e parë me rezultatin 22-19 dhe kanë udhëhequr edhe në periodën e dytë por më pas, Flamurtari ka shfrytëzuar përvojën e lojtareve të saj duke e fituar atë 26-19 dhe duke kthyer rezultatin.

Vllaznia- Tirana finalja e Kupës në basketboll për meshkuj

0

Vllaznia ka fituar pa ndonjë vështirësi të madhe ndaj Apolonisë dhe ka siguruar edhe ajo finalen e këtij sezoni. Ajo është luajtur pasditen e sotme në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" menjëherë pas gjysmëfinales tjetër, atë Tirana- Kamza Basket, që u fitua 87-76 nga Tirana e cila kësisoj do jetë kundërshtarja e Vllaznisë në finale. Kjo e fundit ka fituar pa ndonjë problem ndaj fierakëve. Ndeshja në fakt nuk ishte vlerësuar ashtu siç duhet dhe jo më kot janë vërejtur edhe shenja nënvlerësimi nga basketbollistët e saj.

Vllaznia e rekordeve. Trajneri Gjeçaj: Thyem tabutë

0

Vllaznia është skuadra që këtë sezon në të gjitha ndeshjet e luajtura, ka koleksionuar fitore duke mundur jashtë e brenda fushe rivalët e Kamza Basket. Emocione ka përjetuar edhe trajneri i Vllaznisë, Bledar Gjeçaj, i cili rrëfen këtë fitore të suksesshme.

Vllaznia mund sërish Kamzën. 10 ndeshje- 10 fitore. REKORD!

0

Atë që nuk po ua dhuron futbolli shkodranëve, po ua dhuron basketbolli. Mjafton të ishe present mbrëmjen e sotme në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” për ta vërtetuar këtë gjë. Mbi 1 mijë tifozë të pranishëm në ndeshjen Vllaznia- Kamza Basket. Madje numri I tyre mund të kishte qenë edhe më I madh nëse do kishte vende të tjera. Shumë vetë kanë qëndruar në këmbë dhe të tjerë në pamundësi për të gjetur një vend, janë larguar. Ndeshja në fakt ka qenë shumë e bukur. E denjë për një kryesfidë. Shkodranët e kanë filluar në sulm që në fillim dhe janë ata që udhëheqin që nga sekonda e parë.

Vllaznia- Kamza Basket, supersfida të shtunën në orën 18.00

0

Pasditja e së shtunës do të dhurojë një sfidë shumë interesante për kampionatin kombëtar të basketbollit për meshkuj. Në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” do të ndeshen dy ekipet më të mira të vendit, Vllaznia dhe kamza Basket. Objektivi I ekipit shkodran padyshim do jetë fitorja e cila nëse do arrihej do ishte e 10-ta rradhazi për të, dhe njëkohësisht do përforconte pozitat e tij në krye të renditjes. Këtë gjë e ka thënë edhe vetë trajneri I tij Bledar Gjeçaj në një prononcim për gazetën www.shkodrasport.com një ditë para ndeshjes.

Vllaznia për meshkuj mund edhe UAT-në. 9 ndeshje- 9 fitore

0

Vllaznia në basketboll për meshkuj vazhdon të jetë e pandalshme në kampionat. Pasditen e së premtes ajo ka luajtur në Tiranë ndaj ekipit të Universitetit Amerikan të Tiranës dhe e ka mundur me rezultatin 74 me 50. Në këtë mënyrë, ky ekip ka vazhduar serinë e fitoreve duke qenë kësisoj sërish në vendin e parë në renditje. Ndeshja në fakt ka nisur e barabartë teksa perioda e parë është fituar nga ekipi I studentëve me rezultatin 21 me 20 por vetëm kaq. Në të dytën është Vllaznia që fiton 20 me 16 dhe kësisoj dy skuadrat kanë shkuar në pushimin e ndeshjes me një epërsi prej tre pikësh të shkodranëve.

Vllaznia mund edhe Tiranën. 8 ndeshje- 8 fitore në kampionat

0

Ecuri e shkëlqyer e Vllaznisë në kampionatin e sivjetëm të meshkujve. Ajo ka arritur pasditen e sotme edhe fitoren e tetë rradhazi në po aq ndeshje të luajtura. Sonte ka qenë rradha e Tiranës për t'u mundur për të dytën herë këtë kampionat dhe në fund të takimit është fiksuar rezultati 85-67. Ndeshja ka nisur në një atmosferë të shkëlqyer në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" teksa të pranishëm kanë qenë një numër i madh tifozësh e në veçanti ka rënë në sy grupimi "Vllaznit Ultras" që e ka mbështetur fuqimisht ekipin shkodran drejt arritjes së fitores.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI