Rejan Alivoda ende nuk i ka mbushur 21 vjeç, megjithate po luan sezonin e tij te dyte si titullar me Vllaznine dhe padyshim qe ndjehet shume mire me kete ecuri te deritanishme, ndonese synimet per te ardhmen i ka shume te medha.

Në një lidhje Skype me Ora Sport, Rejan Alivoda, futbollist i Vllaznisë u shpreh se shpreson që të fitojë një titull me Vllazninë dhe të luaj në një kampionat si ai spanjoll.

“Gjithë çunat janë të motivuar dhe besoj se kjo është gjëja e parë pse fitojmë. Me ardhjen e trajnerit të ri, kemi ndryshuar atmosferë dhe stërvitemi çdo ditë, prandaj kemi fituar edhe këto 4 ndeshje kohët e fundit.

Gjithë grupi kemi punuar dhe do të ecim në këtë ritëm. Shpresoj që të fitoj një titull me Vllazninë dhe të luaj në një kampionat si ai spanjoll”.