Nisin punë ekipet kombëtare rajonale. ja kush janë trajnerët e përzgjedhur nga FSHF

Prej dites se djeshme kane nisur pune ne te gjithe Shqiperine ekipet kombetare rajonale dhe kjo gje ka ndodhur edhe ne Zonen e Shkodres. Federata Shqiptare e Futbollit ka perzgjedhur nderkohe edhe trajneret qe do t'i drejtojne keto ekipe. Keshtu,...

Futbollisti i ekipit Vllaznia U19 dje pësoi aksident, sot i gjithë ekipi në spital...

Nje aksident ka ndodhur pasditen e djeshme ne rrugen Shkoder- Koplik, pikerisht ne dalje te qytetit te Shkodres dhe si pasoje e tij, dy persona ndodhen aktualisht ne spital. Nga sa mesohet njeri prej tyre eshte futbollisti i Akademise Vllaznia...

Shënojeni këtë emër: Nebi Qokthi, 12 vjeçari që po spikat tek Akademia Vllaznia!

Shkodra është shquar gjithmonë si qyteti që nxjerr shumë talente futbolli. Ato ndër vite kanë furnizuar jo vetëm ekipin e Vllaznisë por edhe atë kombëtar ndërkohë që vitet e fundit, futbollistët shkodranë janë hapur edhe nëpër Botë. Tek Akademia...

Ekipi përfaqësues Rajonal Shkodër U-15, zbuloni kush janë emrat e përzgjedhur (LISTA)

Përveç ekipit përfaqësues Rajonal të Zonës së Shkodrës për grupmoshën U-13, javën e kaluar ka nisur punën edhe ai U-15. Ai drejtohet nga trajneri i mirënjohur Astrit Prençi që do të ketë edhe ndihmën e trajnerit të portierëve Elis Legataj. Nga...

“Djelmnia shkodrane”- drejtues të rinj, ambicje dhe projekte të reja

E krijuar shumë vite më parë, "Djelmnia shkodrane" ka krijuar tashmë emrin e saj në përgatitjen e elementit të ri dhe jo vetëm. Por, prej një viti kanë ndryshuar shumë gjëra. Kjo shoqatë ka një organizim krejt të ri,...

E padëgjuar: Në Shkodër nuk pranojnë fëmijë në një Akademi futbolli nëse nuk e...

Tek futbolli shpeshherë përfundojnë ata fëmijë që nuk e kanë dëshirë mësimin dhe shkollën. Të pakta janë rastet që një futbollist me emër, të kenë qenë nxënës dhe studentë me rezultate të larta. Por për të ndryshuar këtë "imazh të keq" në...

Enis Ujkaj portieri 15 vjeçar i “Scutari”-t që është thirrur në Kombëtare

Mbase për opinionin sportiv është i panjohur megjithatë në Shkodër por edhe në stafin e ekipeve kombëtare emri i tij është i evidentuar. Bëhet fjalë për portierin Enis Ujkaj i cili është ftuar në Kombëtaren U17 të Shqipërisë për...

Ekipi Përfaqësues Rajonal Shkodër U-17, zbuloni kush janë emrat e përzgjedhur (LISTA)

Përveç ekipeve përfaqësuese rajonale të grupmoshave U-13 dhe U-15, prej dy javësh ka nisur punë në Shkodër edhe ekipi përfaqësues rajonal i grupmoshës U-17. Ai drejtohet nga i mirënjohuri Edi Martini që do të ketë edhe mbështetjen e Ideal Lekiqit...

Nga Italia, vëzhgues për talentin shkodran të U-17

Quhet “Albanian Ajax School” dhe shkurt emërtohet AAS FC, është një akademi me qendër në Shkodër, që po punon seriozisht për rritjen e talenteve të reja, për t’i shpërndarë më pas në klubet e rëndësishëm shqiptare, por mbi të gjithë...

Rigersi, vazhdimi i një tradite të shkëlqyer të familjes “Xhahysa”

Sporti shpeshherë është edhe përçues dhe vazhdues i traditave familjare. Janë të shumta rastet kur brenda një familje, ka disa pjestarë që merren me sport dhe madje edhe të suksesshëm. Sot do të ndalemi tek një futbollist i ri,...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR