Vllaznia e basketbollit nis merkaton, gati përforcimet e para

Vllaznia e basketbollit të meshkujve ka nisur shumë herët punën për sezonin e ri dhe kjo padyshim që është shumë pozitive. Drejtuesit e saj duan të ndërtojnë një skuadër ndryshe dhe për këtë arsye, kanë nisur menjëherë të hedhin...

Trajneri Gospodinov e nis mbarë. Takim me ish- drejtuesit e Vllaznisë

Ndryshe nga paraardhësi i tij, kroati Neven Plantak, trajneri i ri i Vllaznisë në basketboll për meshkuj Nikolay Gospodinov e ka nisur mbarë aventurën e tij në krye të kuqebluve. Nëse kroati "injoroi" stafin e mëparshëm, madje edhe inspektorin e...

Vllaznia U18 u eliminua në çerekfinale, por një shkodran shkëlqen tek Kamza- Elian Memçaj

Përpos ekipit të parë të basketbollit të meshkujve që kaloi një sezon shumë të vështirë duke shpëtuar vetëm në javën e fundit, edhe ai U18 ka bërë një paraqitje jo shumë të mirë. U rendit në vendin e tetë...

Një tjetër shkodran pranë rikthimit tek Vllaznia

Përveç Robert Shestanit, Vllaznia e basketbollit të meshkujve është shumë pranë rikthimit të një tjetër shkodrani në rradhët e saj. Bëhet fjalë për shtatëlartin Herion Faslija. Ai ka qenë i pranishëm në seancat stërvitore të këtyre ditëve dhe presidenti Xhaferi...

Zgjidhet si ndihmës i Gospodinov, por Ervin Berdica merr një vendim tjetër të rëndësishëm

Përveç bullgarit Nikolay Gospodinov që është tashmë i zyrtarizuar si trajner i ekipit të basketbollit të meshkujve të Vllaznisë, stafi është plotësuar edhe me një tjetër pjestar. Bëhet fjalë për ish- kapitenin e kuqebluve, Ervin Berdica i cili do të...

Vllaznia bën “goditjen” e parë në merkato? Shestani në stërvitje me kuqeblutë

Ka dy-tre vite që kërkohet por riveshja e tij kuqeblu nuk është bërë e mundur. Me shumë mundësi do të ndodhë këtë sezon dhe shenjat e para për këtë janë dhënë. E kemi fjalën për basketbollistin shkodran Robert Shestani i...

Gospodinov flet si trajner i Vllaznisë: Për një – dy vite rikthejmë skuadrën që...

Bullgari 43 vjeçar Nikolay Gospodinov sot ka drejtuar stërvitjen e parë me ekipin e Vllaznisë dhe ndërkohë pak minuta më parë ka dhënë edhe një intervistë për mediat ku ndër të tjera është shprehur: "Më ka bindur projekti i drejtuesve...

Presidenti Xhaferi: Ja pse zgjodhëm Gospodinov për postin e trajnerit të Vllaznisë

Mbrëmjen e sotme, presidenti i Vllaznisë në basketboll Alban Xhaferi ka prezantuar para mediave trajnerin e ri të ekipit të meshkujve, bullgarin Nikolay Gospodinov. Ndonëse firma në kontratë ende nuk është hedhur, duket se kjo është thjesht çështje kohe, megjithatë...

ZYRTARE: Bullgari Gospodinov është trajneri i ri i Vllaznisë

I kanë mjaftuar dy ditë në Shkodër dhe bullgari Nikolay Gospodinov është bindur të marrë përsipër drejtimin e ekipit të basketbollit të meshkujve të Vllaznisë. Prezantimi i tij zyrtar para mediave do të bëhet sonte në orën 21.00 në pallatin...

Vllaznia e basketbollit njofton për vizitën e trajnerit bullgar Gospodinov. Ja axhenda e tij

Në datat 20 - 21 Maj 2019 me ftesë të Shoqatës Sportive të Basketbollit Vllaznia, z.Nikolai Gospodinov, ish-trajner i Levskit të Sofies në Bullgari dhe kandidati kryesorë për të marrë drejtimin e ekipit të basketbollit të Vllaznisë do të...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR