Vllaznia, edhe tre dilema për të zgjidhur

Skuadra shkodrane akoma nuk është gati për nisjen e pjesës së dytë të sezonit. Për të janë edhe disa enigma për t’u zgjidhur, pa të cilat nuk mund të thuash se çfarë Vllaznie do të shohim në fushë ditën e dielë. Dilemat për stafin vazhdojnë. Ende nuk dihet nëse do vijnë Marku e Dimo ndërkohë që Da Silva vazhdon të stërvitet në skuadër por nuk është e qartë nëse do luajë. Në kushte të tilla, sigurisht që për stafin drejtues ka shumë pikëpyetje. Drejtuesit e tij natyrshëm që janë të pakënaqur me drejtuesit e klubit që nuk u kanë sjellë lojtarët e kërkuar.

Largohet Ersi Çaku. Ada tashmë me një trajner të ri

Tek skuadra e Adës ka ndryshime në pankinë. Trajneri që e drejtoi atë deri në javën e kaluar ka qenë Ersi Çaku. Por ky i fundit tashmë nuk e mban më një post të tillë. Arsyeja është se ai njëkohësisht drejton edhe një ekip moshash tek "AAS". Në këto kushte, nuk ka mundur dot të vazhdojë t'i bëjë të dyja punët njëkohësisht dhe ka vendosur të largohet.

Vllaznia ndal 0-0 edhe Skënderbeun në “Loro Boriçi”

Pas Kukësit dhe Partizanit, Vllaznia ndal në "Loro Boriçi" edhe Skënderbeun kampion në fuqi. ka ndodhur kështu pasditen e së dielës kur në fund të 90 minutave është fiksuar rezultati i barabartë 0-0. Një barazim i cili duket se ka kënaqur shkodranët të cilët në fund nuk i kanë kursyer duartrokitjet për futbollistët e Vllaznisë dhe trajnerin Cungu.  Ndeshja nis mirë për Vllazninë. Në minutën e tetë sulmuesi Pepa ka një rast shumë të mirë. Pas një topi të gjatë, ai del para portieri shehi por gjuan mbi traversë. Skënderbu kërkon të shfrytëzojë vetëm goditjet standarte.

Mbrojtësi shkodran Denis Pjeshka nis stërvitjen me Laçin

Pas 10 javësh Laçi ndodhet në vendin e katërt. Edhe pse dy humbjet e fundit sollën largimin e trajnerit Artan Mërgjyshi, kurbinasit duhet thënë se kanë bërë mirë, pasi ishin e vetmja skuadër që nuk pësuan asnjë humbje në...

Vllaznia e viteve ’80- ’90 nesër në fushë për kupën “Pavarësia”

Nesër në Vlorë zhvillohet kupa "Pavarësia" në futboll për ekipet veterane të katër klubeve. Njëri ndër to është edhe ai i Vllaznisë së viteve '80- '90, përkrah ekipeve të Flamurtarit, Tiranës dhe Prishtinës. SIgurisht që do jetë një kënaqësi e madhe të shohësh duke luajtur futboll emra të mëdhenj të historisë së këtyre klubeve. Nga Shkodra, Vllazninë do ta përfaqësojnë emra të mëdhenj të futbollit të saj në vite, duke filluar nga Astrit Hafizi, Ferid Borshi, Selman Gruda, Muharrem Shkreli, për të vazhduar me Hysen Zmijanin, Fatbardh Jerën, Hysen Dedjen, Kujtim Shabën, Avenir Danin, Alban Nogën e për të përfunduar me Ilir Dibrën, Entri Çakun, Alban Volumin etj.

Elvin Beqiri: Vllaznia duhet të shpejtojë me merkaton

Pak ditë pushimi në Kanada I kanë bërë mirë. Pikërisht në pritje të nisjes së stërvitjeve për sezonin e ri. Elvin Beqiri, mborjtësi I Vllaznisë është kthyer tashmë në Shkodër dhe pavarësisht moshës së tij, është më I rregullti në stërvitje teksa çdo pasdite bashkë me 2-3 shokë të tij, është në pistën e stadiumit “Loro Boriçi” duke vrapuar dhe djersitur. E bën ai që është 33 vjeç dhe ndoshta nuk e bëjnë disa futbollistë të rinj që kanë nevojë të rriten nga ana profesionale. Megjithatë, Beqiri është një profesionist I vërtetë. E ka bërë të tillë përvoja me kombëtaren shqiptare, e ka bërë karriera me Vllazninë, në Ukrainë, Izrael, Rusi dhe Azerbajxhan. Mbrojtësi shkodran për momentin nuk e ka shumë mendjen tek merkatoja. Ka edhe një sezon kontratë me kuqeblutë dhe e ka “mendjen të fjetur”.

Elvin Beqiri, kapiteni i ri i skuadrës shkodrane?

Blerja e fundit e kuqebluve, pikërisht Elvin Beqiri, me shumë mundësi do të jetë kapiteni i ri i Vllaznisë. Lajmi konfirmohet nga burime pranë klubit shkodran sipas të cilit, ky lojtar i ka të gjitha karakteristikat për të mbajtur shiritin e kapitenit. Përvoja e tij e madhe me Vllazninë, ekipin kombëtar dhe ekipe të tjera jashtë vendit, autoriteti që gëzon, janë arsye të mjaftueshme për të qenë ai kapiteni i ri.

Vllaznisë kampione absolute të futbollit të femrave i largohet… një kampione

Vetëm pak ditë para nisjes së ndeshjeve zyrtare për vitin 2018, ekipit të futbollit të femrave të Vllaznisë i është larguar një nga lojtaret titullare të saj. Një largim që padyshim mund të ndikojë tek skuadra por duket se...

Vllaznia e ardhshme pa emra “të bujshëm”, por me futbollistë ambiciozë

Java e tretë e pushimeve për ekipin e Vllaznisë ka nisur tashmë. Me siguri që pas saj do të ketë edhe ndonjë tjetër, sepse kuqeblutë e kanë të gjithë kohën në dispozicion për të pushuar sërish për shkak të mosangazhimit në Kupat e Europës, që ua lejon këtë luks. E ndërsa futbollistët kanë kohë për të pushuar, për drejtuesit nuk ka kohë. Për ta, tashmë ka nisur puna. Fakti që ata kanë nisur kontaktet me futbollistë të ndryshëm, tregon se ata kanë nisur të lëvizin në merkato.

Sukaj: Kush është Pisha?! Unë s’njoh as Tiranën, veç golat e mi

 Ditë më parë, mbrojtësi i Tiranës, Arjan Pisha, një ndër lojtarët më me eksperiencë në kampionatin shqiptar, u mundua që të ironizonte dyshen sulmues të Vllaznisë, që cilësohet si më e mira e kampionatit shqiptar, Xhevahir Sukajn dhe Armando Vajushin, duke cituar faktin se ai i trembej vetëm Vioresin Sinanit, i cili, ky i fundit, e ka nisur këtë sezon futbollistik nga stoli i rezervave, për arsye që dihen.

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR