HISTORIKE/ Një volejbolliste shqiptare fiton Champions League

Skuadra italiane e Igor Volley Novara është shpallur sot pasdite kampione e Europës në volejboll për femra, duke fituar 3-1 në Berlin në finale ndaj ekipit Imoco Volley Conegliano, në derbin italian (25-28, 25-17, 14-25, 25-22 setet). Një triumf...

Flet “liberoja” Stela Kiri: Jeta ime është e lidhur vetëm me sportin

Vllaznia në volejboll për të reja dje është shpallur kampione e Shqipërisë për të katërtën herë rradhazi. Disa prej pjestareve të skuadrës që gëzoi një ditë më parë, në fakt kanë katër vite që e bëjnë këtë gjë. Ata po...

VOLEJBOLLISTET E POLICISË, ja vajzat që zhveshin UNIFORMEN BLU për të luajtur VOLEJBOLL

Linda Brahja, nuk u mendua dy herë për të krijuar shumë shpejt një ekip të vajzave të policisë për të zhvilluar konkurrime të ndryshme në palestrat e shkollave. Janë vajza police, që gjithandej i shohim me bilbilin në gojë...

Dje humbi finalen, sot kapiteni i Vllaznisë gjen “ngushëllim”. Fiton një tjetër “trofe”

Pasditen e djeshme ka humbur finalen e trete dhe perfundimisht edhe shpresat per t'u shpallur kampion i Shqiperise dhe kjo gje kuptohet qe e ka merzitur jo pak. Kapiteni i Vllaznise Nikolin Qafarena nuk e ka perjetuar mire kete...

Vllaznia U18 sërish kampione. Titulli i katërt rradhazi për vajzat kuqeblu

Vllaznia është shpallur sot kampione e Shqipërisë në volejboll për të reja. Skuadra shkodrane fitoi 3-1 në Korçë ndaj Skënderbeut (25-21, 25-19, 21-25, 26-24) në finalen e dytë play off për këtë kategori, duke u shpallur kampione për të...

Vllaznia s’ia del as në të tretën, Partizani feston titullin në Shkodër

Vllaznia nuk ia del as në finalen e tretë dhe Partizani pas 38 vitesh shpallet sërish kampion i Shqipërisë në volejboll për meshkuj. Një titull mëse i merituar për të kuqtë që në momentet më deçisive të kampionatit, u treguan...

“Rrëfehet” Izabela Dodani, volejbollistja që u grumbullua 15 vjeçe me kombëtaren: Privilegj i madh...

Rasti i saj është i rrallë ndoshta për sportin shqiptar të viteve të fundit. Vetëm 15 vjeçe është grumbulluar me ekipin kombëtar të të rriturave të Shqipërisë dhe ka dhënë kontributin e saj për të. Muajin e ardhshëm ajo...

Vllaznia: Partizani s’mund të festojë sonte në Shkodër

Ne dy "betejat" e para nuk ia kane dale. Por kjo nuk do te thote se kane hequr dore perfundimisht nga "lufta" e tyre. Volejbollistet e Vllaznise do te rikthehen serish ne parket per te luajtur sot pasdite sfiden...

Trajneri Kraja: Vllaznia ka ende shpresa, do luftojmë deri në fund

Nje sezon i shkelqyer nga fillimi e deri tani, mund te shkoje dem per disa gabime te vogla. E kemi fjalen per ekipin e volejbollit te meshkujve te Vllaznise qe i ka humbur dy ndeshjet e para finale ndaj...

Antoneta Molla: Ëndrra ime, titulli kampion me Vllazninë e pastaj… kontratë jashtë vendit

Një nga pikat më të forta të Vllaznisë së volejbollit është padyshim Antoneta Molla. Ajo është edhe anëtare e ekipit tonë kombëtar dhe në sezonin e fundit është mundur të japë më të mirën e saj për ekipin shkodran,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR