E FUNDIT/ Një volejbollist i Vllaznisë firmos në Kosovë

Largimet e sportisteve shkodrane vazhdojne serish nga ekipet e Vllaznise. Pas atyre tek ekipet e volejbollit dhe basketbollit te femrave, tashme eksodi ka perfshire edhe ekipin e volejbollit te meshkujve. Ditet e fundit mesohet se volejbollisti Tuad Drinazi ka lene...

INTERVISTA/ Stela Kiri: Ja arsyet që më bënë të rikthehem te Vllaznia

Ka zgjatur vetem nje vit "divorci" me Vllaznine dhe Stela Kiri eshte rikthyer serish ne Shkoder. Pas eksperiences me Skenderbeun, "liberoja" eshte bindur nga oferta e presidentit Florian Zekja dhe ka vendosur te rikthehet aty ku e nisi volejbollin. Sportistja...

Vazhdon eksodi i sportistëve shkodranë. Një tjetër volejbolliste ‘braktis’ Vllazninë

Teksa pritet te nise sezoni i ri i kampionatit ne volejboll per femra, dallojme disa ndryshime jo pak te vogla ne skuadrat pjesemarrese .Keto ndryshime nuk kane lene pa prekur as klubin shkodran Vllaznia. Nje nga levizjet e bera kete...

Pas dy basketbollisteve, Tirana merr edhe dy volejbolliste në Shkodër

Moria e largimeve te sportisteve nga Shkodra vijon serish. Pasi i ka marre dy basketbolliste te perspektive, Tirana se fundi ka marre ne kryeqendren e Veriut dhe dy volejbolliste cilesore. Behet fjale per Antoneta Mollen dhe Leda Preçetajn. Ne fakt...

Hidhet shorti i kampionateve. Vllaznia e meshkujve e nis me Elbasanin, femrat me Barletin

Ashtu sikurse ishte njoftuar, Federata Shqiptare e Volejbollit ka hedhur paraditen e djeshme shortin e sezonin 2021-2022. Ceremonia u zhvillua në sallën “Feti Borova” në Tiranë, e drejtuar nga krerët e FSHVsë, presidenti Erlind Pëllumbi dhe sekretari i përgjithshëm...

VIDEO/ Presidenti Zekja: Vllaznia s’hyn në garë për vend të dytë e të tretë....

Vllaznia e volejbollit të femrave ka pësuar shumë ndryshime kohët e fundit. Ndryshimi i mënyrës së administrimit, largimi nga varësia e Bashkisë dhe kalimi në shoqatë me vehte, ka sjellë edhe një bizmesmen në krye të saj. Ai është...

VIDEO/ Vllaznia e volejbollit të femrave fazë përgatitore në Velipojë

Vllaznia e volejbollit te femrave e ka marre shume seriozisht pergatitjen per sezonin e ri. Ardhja e presidentit Florian Zekja ne krye te saj, ka ndryshuar shume gjera per mire dhe kete e tregojne faktet. Perpos kompletimit te ekipit me...

Ndryshime në pankinë/ Dyshja Tafa- Bardeli në krye të volejbollit të femrave të Vllaznisë

Gjate sezonit te kaluar Vllaznine e volejbollit te femrave e ka drejtuar ne pankine dyshja Nora Deda- Ardian Dodani. Por me nisjen e sezonit te ri gjerat kane ndryshuar. Krijimi i shoqates se volejbollit Vllaznia, ardhja e drejtuesve te rinj...

Vllaznia godet në merkato. Merr volejbollisten e kombëtares shqiptare

Pas rikthimit të Stela Kirit nga Skënderbeu dhe rinovimit të kontratën me volejbollisten me përvojë Esmeralda Tuci, drejtuesit e Vllaznisë kanë bërë një tjetër goditje në merkato. Ata kanë firmosur një kontratë njëvjeçare me volejbollisten e talentuar lezhjane Sara Hasku....

Presidenti Zekja rikthen te Vllaznia një nga volejbollistet e njohura

Vllaznia e volejbollit te femrave pritet te jete krejt ndryshe ne sezonin e ri. Me ndryshimet e ndodhura se fundi ne drejtimin e saj dhe ardhjen e presidentit Florjan Zekja, tashme ka marre fund edhe periudhe kur lojtaret vetem...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR