VIDEO/ Boksieri Flavio Meta fiton ndeshjen e parë. Futet në 8-shen e më të...

0
Lajme të mira për boksin shqiptar. Sportisti i Vllaznisë dhe i kombëtares shqiptare Flavio Meta ka arritur të marrë fitoren e parë në Kampionatin Europian të 22 vjeçarëve që është duke u zhvilluar në Budva të Malit të Zi....

Europiani U22 nis në mënyrën jo të duhur për boksierë tanë. Humbet Arjol Zeneli

0
Kampionati Europian i 22 vjeçareve qe do zhvillohet ne Budva te Malit te Zi, ka nisur ne menyren jo te duhur per boksieret shqiptare qe marrin pjese ne te. I pari qe eshte ngjitur ne ring diten e djeshme...

Nis Europiani i 22 vjeçarëve, i pari ngjitet në ring sot Arjol Zeneli

0
Do te nise sot ne Budva te Malit te Zi Kampionati Europian i 22 vjeçareve ne boks, ne te cilin merr pjese edhe kombetarja shqiptare me tre boksiere. Njeri prej tyre, pikerisht Arjol Zeneli do te ngjitet ne ring...

VIDEO/ Ka lindur në Itali, jeton në Zvicër, Flavio Meta: Kënaqësi e madhe të...

0
Ka lindur ne Itali, prej pese vitesh jeton ne Zvicer, por Shqiperine e ka ne zemer. Si rrjedhoje, sapo i kane bere oferte per te perfaqesuar kombetaren shqiptare, nuk ka thene "jo", por eshte nisur menjehere per t'iu bashkuar...

VIDEO/ Flet durrsaku Geljan Rajku: Me fat që jam pjesë e Vllaznisë. Trajnerët janë...

0
Eshte nga Durresi, por po perfaqeson Vllaznine ne kampionatin kombetar dhe madje eshte shpallur kampion i Shqiperise me fanellen e saj ne garat e zhvilluara ne muajin shtator. Geljan Rajku ndjehet shume i lumtur qe po perfaqeson kete skuader...

VIDEO/ Trajneri Gjoni: Presim medalje nga boksierët tanë në Europianin e 22 vjeçarëve

0
Kombetarja shqiptare e boksit eshte nisur sot drejt Malit te Zi sepse ne Budva nga e diela dhe deri me date 19 nentor do te zhvillohet Kampionati Europian i 22 vjeçareve. Pjese e kesaj kombetareje do te jene boksieret...

VIDEO/ Tre boksierë të kombëtares shqiptare nisen drejt Budvas për Europianin U22

0
Tre boksierë të kombëtares shqiptare, të shoqëruar nga trajneri Lazarin Vila janë nisur sot drejt Budvas së Malit të Zi, për të marrë pjesë në Kampionatin Europian U22 që do të zhvillohet në shtetin fqinj nga datat 12-19 nëntor. Bëhet...

Hysa: Është rrit interesimi sepse është Nelson Hysa në boksin profesionist

0
Më 28 Nëntor në Tiranë do të mbahet një event ndërkombëtar boksi nën kujdesin e federatës shqiptare dhe WBC. Prej 3 muajsh 9 boksierë shqiptarë përgatiten të përballen me rivalë shumë të fortë që vijnë nga vende të ndryshme...

EKSKLUZIVE/ Krijohet një ekip i ri boksi në Shkodër

0
Vite me pare u krijua ekipi "Rozafa" jo per te konkurruar Vllaznine, por si nje alternative tjeter per boksin shqiptar. Me kalimin e viteve, ky ekip nuk funksionoi ashtu si duhet, thjesht me ndonje pjesmarrje me tek- tuk ndonje...

Boksieri shkodran Kristian Demaj në ring më 25 nëntor. Përballë tij ish- kundërshtari i...

0
Nga Gjergj KOLA Per boksierin shkodran Kristian Demaj nuk ka pushim. Pas fitores se arritur gati dy jave me pare ndaj turkut Koeksal Orduhan, ai do te ngjitet serish ne ring. Do ta beje kete gje mbremjen e 25 nentori ne...