KRYESORE

Vllaznia, trajneri Gjoka e ka gati skuadrën për Flamurtarin

Mesditën e sotme ekipi i Vllaznisë ka zhvilluar seancën e rradhës stërvitore dhe tashmë thuajse çdo gjë është gati për ndeshjen me Flamurtarin. Kjo e fundit luhet të shtunën në orën 16.00 në Vlorë dhe padyshim që konsiderohet shumë...

Vetëm 3 fitore në 13 ndeshje, “pritet koka” e trajnerit të njohur

Pak më shumë se dy muaj, pak më shumë se 60 ditë: aventura në Turqi e Leonardos ka zgjatur kaq kohë. Në stolin e Antalyasporit nga fundi i shtatorit deri më sot, trajneri i mëparshëm i Milanit dhe Interit...

Kupa e Shqipërisë nesër nisin eliminatoret e meshkujve

Do të nisin nesër ndeshjet eliminatore të Kupës së Shqipërisë në volejboll për meshkuj, që do të luhen në Tiranë dhe Durës. Ndeshjet e Grupit A do të luhen në Tiranë më datat 8-10 dhjetor dhe në “Fahrie Hoti”...

Luis Figo “injoron” Brazilin, Gjermaninë e kombëtare të tjera për Botërorin

Luis Figo celebroi në Lisbonë festën e Krishtlindjeve të Fondacionit, që mban emrin e tij, dhe analizoi grupet e Kupës Botërore të “Rusia 2018”: “Portugalia dhe Spanja janë favorite jo vetëm në grup, por edhe në kompeticion, megjithëse është...

Pina Thani, 32 rekorde kombëtare, 100 medalje të arta dhe 1000 sakrifica

Nga DASH FRASHËRI Teksa tregonte për të motrën, Gjyzepina Thanin (1938-2007), fituese të 100 medaljeve të arta dhe realizuese të 32 rekordeve kombëtare në atletikë, “Artistes së Popullit” Tinka Kurti i njomeshin sytë nga lotët, por ajo i linte të...

Coutinho – Barcelona, lajmi i fundit nga “Mundo Deportivo”

“Mundo Deportivo” raporton se ylli i Liverpoolit vazhdon të jetë objektiv i skuadrës nga Camp Nou. Philippe Coutinho do të ketë një shans të ri, por ndoshta të fundit për transferim te Barcelona. E përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo”...

Vendimi i UEFA, Milani humbet milion euro

Rifinancimi i 358 milionë euro duke nisur nga nesër kthehet në fondin Elliot më 31 tetor 2018. Depozita me masë paraprake prej 165 milionë euro është e barbartë me humbjen e vlerësuar për tre vitet e ardhshme. Marrëveshja vullnetare...

Luis Enriques i del emri për trajner te PSG-ja

Ish-trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, i cili është duke shijuar pushimin pas largimit nga stoli blaugrana në fund të sezonit të kaluar, shihet në listën e kandidatëve për të zëvendësuar vitin e ardhshëm Unai Emery, në drejtimin e PSG....

Femra dhe nxënës në tribunën qendrore, “Flota kuqezi” bojkoton Flamurtarin ndaj Vllaznisë

Tifozët janë bërë një çështje në Vlorë. Herë për fajin e tyre dhe herë jo për fajin e tyre, klubi vlonjat është dënuar dhe gjobitur nga Komisioni i Disiplinës në FSHF. Administratori Sinan Idrizi shpesh ka kritikuar qëndrimin e...

Lajmi i fundit: Kukësi gati për rikthimin në pankinë të Armando Cungut?

Që pas largimit nga skuadra e Vllaznisë, Armando Cungu ka qëndruar në heshtje dhe nuk ka qenë prezent as në media për të folur në lidhje me kampionatin shqiptar. Edhe pse tekniku ka pasur disa oferta nga klube të...

FUTBOLLI I FEMRAVE

E FUNDIT/ Kampionati i femrave starton javën e ardhshme me ‘derbin’...

Kampionati i 13-te kombetar i futbollit te femrave do te startoje javen e ardhshme dhe interesant eshte fakti se qe ne javen e pare...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR