Vllaznia zhgënjen në Shkodër, mundet nga Teuta 0-3

Kryendeshja e javë në volejbollin e meshkujve mes Vllaznisë e Teutës ka përfunduar me fitoren e durrsakëve 0-3. Kampionët në fuqi kanë fituar pa probleme ndaj kuqebluve duke u hakmarrë për humbjen e fazës së parë që iu shkaktua nga shkodranët brenda në Durrës. Është pritur një sfidë me rivalitet por Teuta ka fituar pa probleme duke e mundur me rezultatin 0-3 Vllazninë. Durrsakët ka dominuar sfidën që nga fillimi e deri në fund duke mos e vënë asnjëherë në diskutim fitoren. Vllaznia nuk e nis mirë ndeshjen. Teuta fiton në setin e parë me 10 pikë diferencë 15-25.

Vllaznia mundet 0-3 nga UMB-ja

Skuadra e Vllaznisë në volejboll për femra ka humbur në sfidën e radhës të kampionatit. Vajzat kuqeblu janë mundur teksa përballë kanë patur ekipin e Universitetit “Marin Barleti. Miqtë nga kryeqyteti kanë dalë të fituar nga sfida e luajtur në pallatin e sportit “Qazim Dërvishi” teksa kanë mundur Vllazninë me rezultatin e përgjitshëm 0-3. Me përjashtim të rivalitetit në setin e fundit, pjesa tjetër e lojës ka folur për skuadren mike e cila ka dominuar thuajse të gjithë takimin.

Vllaznia- Teuta, luhet të enjten në “Qazim Dervishi”

Kryendeshje e volejbollit të meshkujve mes Vllaznisë e Teutës do të luhet ditën e enjte të kësaj jave. Dueli që ishte parashikuar të luhej të dielën e javës tjetër u shty për shkak se pallati i sportit “Qazim Dërvishi” kishte terren të rrëshqitshëm si shkak i kondicionimit të parketit nga lagështira. Në këtë mënyrë drejtuesit e të dy ekipeve në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Volejbollit vendosen ta shtyjnë këtë ndeshje.

Vllaznia- Teuta s’luhet. Shkak lagështia e pallatit të sportit

Sfida e volejbollit të meshkujve mes Vllaznisë e Teutës është shtyrë për një afat të pacaktuar por që do të jetë në një nga këto ditë. Kësaj here shkak është bërë terreni i papërshtatshëm i parketit në pallatin e sportit në Shkodër. Në fakt është një histori e vjetër e cila përsëritet prej disa vitesh tashmë herë pas here gjithnjë në periudha të ndryshme të stinës së dimrit. Parketi është i shtruar mbi beton dhe në ditët me shi e lagështirë në parketin e “Qazim Dervishi” krijohet një lloj kondicionimi që e bën të rrëshqitshëm terrenin e për rrjedhojë të pamundur zhvillimin e ndeshjeve të lojërave me dorë.

Vllaznia- Teuta, kryendeshja e javës në volejboll këtë javë

Ndeshja më e rëndësishme e kësaj jave në kampionatin kombëtar të volejbollit për meshkuj, është ajo që do luhet në Shkodër në mes ekipeve të Vllaznisë dhe Teutës. Ashtu si dhe ndeshjet e basketbollit, edhe këto të volejbollit me vendim të Federatës përkatëse, janë shtyrë për të dielën për t'u luajtur për shkak të ditës së zisë që do jetë nesër. Sfida mes Vllaznisë dhe Teutës konsiderohet shumë e rëndësishme sepse janë dy ekipe rivale me njëra-tjetrën.

Vllaznia për femra mundet 0-3 nga Studenti

Skuadra e Vllaznisë në volejboll për femra ka humbur ndeshjen e radhës. Edhe pse pa trajneren Aida Shehu në stol Studenti ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme në Shkodër përballë vajzave kuqeblu në setet 0-3. Ndeshja është luajtur në pallatin e sportit “Qazim Dërvishi”. Edhe në këtë sfidë ka qenë eksperienca ajo që ka vendosur. Vllaznia ka shfaqur dëshirë të madhe dhe shumë ego për ta fituar ndeshjen por shkodranet i ndëshkon mungesa e eksperiencës.

Vllaznia fiton 3-0 në Tiranë ndaj bardhebluve

Java e dytë e fazës së dytë të kampionatit kombëtar të volejbollit për të rritur, ka dhuruar një fitore për ekipin e Vllaznisë. Ai ka luajtur në transfertë ndaj Tiranës dhe ndeshja është luajtur në kryeqytet.

Javë me humbje për dy ekipet e Vllaznisë

Dy ekipet e volejbollit te klubit Vllaznia nuk kane arritur te fitojne ne ndeshjet  e tyre te kesaj jave. Te dy ata kane humbur me te njejtin rezultat, 0-3. Ekipi I meshkujve ka pritur ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ne kuadrin e javes se pare te kampionatit, ekipin e Studentit. Pritej ndoshta me teper nga djemte e trajnerit Kalaja por ata jo vetem qe nuk kane mundur ta fitoje ndeshjen por as te marre qofte edhe nje set.

Vllaznia fiton 3-1 në Korçë ndaj Skënderbeut

Ekipi i Vllaznisë në volejboll për meshkuj e ka mbyllur me fitoren fazën e parë të kampionatit. Sot në drekë, djemtë e trajnerit Kalaja kanë arritur suksesin e rradhës teksa kanë fituar në Korçë ndaj Skënderbeut vendas me rezultatin 3-1. Seti i parë i ndeshjes është fituar nga shkodranët 25-23 teksa ka patur shumë rivalitet.

Volejboll femra: Vllaznia mundet 0-3 nga Tirana

Pasditen e djeshme në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës është luajtur ndeshja e rradhës e kampionatit kombëtar të volejbollit për femra në mes ekipeve të Vllaznisë dhe Tiranës. Kuptohet që epërsia ka qenë në favor të vajzave kryeqytetase që kanë fituar pa shumë mund me rezultatin 3-0.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja e Grimës zyrtarizon dy ndeshje miqësore kundër Maqedonisë së Veriut...

Kombëtarja shqiptare e vajzave do të luajë dy ndeshje miqësore kundër Maqedonisë së Veriut dhe Kenias në muajin prill. Federata Shqiptare e Futbollit ka...

HISTORI