Bujar Qamili surprizohet nga futbollistet e Vllaznisë në recitalin e tij (VIDEO)

Mbremjen e djeshme ne Tirane eshte zhvilluar koncerti recital i kengetarit te miremjohur shkodran Bujar Qamili. Ne mes te ftuarve te tjere kengetare dhe humoriste, ka patur edhe disa te ftuara speciale. Behet fjale per futbollistet e ekipit te Vllaznise te...

“Batuta” e Salihit: Kur shoh golat e Megi Doçit, vihem vërtetë në siklet

Megi Doçi shquhet për lojën dhe mbi të gjitha për golat që shënon. Spikasin ato nga goditjet e dënimit apo dhe nga distanca gjatë aksioneve. Ajo ka marrë shumë vlerësime të ndryshme kohët e fundit, por më interesantin e...

Vllaznia femra “rrëmben” Kupën e 5-të rradhazi

Vllaznia ne futboll per femra ka fituar serish Kupen e Shqiperise. Trofe ky qe eshte i pesti rradhazi per te. Ne finalen e ketij sezoni te luajtur ne “Elbasan Arena” vajzat shkodrane kane fituar me rezultatin e thelle 6-1 ndaj...

Historike/ 3 gjyqtare femra nga Shqipëria me stemën e FIFA-s, mes tyre edhe një...

Emanuela Rusta, Erinda Kume, Fatjona Borova bëhen tashmë zyrtarisht treshja e parë e gjyqtareve femra nga Shqipëria me stemën e FIFA-s. Ky sigurisht që është një lajm tjetër pozitiv nga Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA). Më herët ka qenë...

Megi Doçi 100 ndeshje me Vllazninë, me një mesatare fantastike: 2.51 gola për ndeshje!

Dita e djeshme ka qenë e veçantë për katër futbolliste të Vllaznisë por njëra prej tyre e ka festuar edhe më bukur. Megi Doçi, shënuesja më e mirë në historinë e futbollit të femrave, ka luajtur ndeshjen e 100-të...

Tjetër “çmenduri” e Megi Doçit. Ja çfarë ka bërë sot sulmuesja e Vllaznisë

Sot eshte luajtur ndeshja e fundit e javes se pare te fazes se dyte te kampionatit, ajo ne mes Vllaznise dhe Maliqit, e cila eshte zhvilluar ne fushen sportive "Reshit Rusi". Fundi i kesaj perballje ka dhuruar fitoren e thelle...

Megi Doçi e jashtëzakonshme, shijoni “perlën” e saj të rradhës…/VIDEO

Rruga e Vllaznise se femrave drejt titullit te gjashte kampion rradhazi vazhdon dhe ajo po vijon dominimin absolut në futbollin e femrave, teksa një ditë më parë ka shkatërruar me shifrat 0-6 ekipin Juban Danja. Në këtë takim ra në...

Fitore historike, femrat e Shqipërisë arrijnë triumfin e parë. Shënon futbollisja e Vllaznisë

Skuadra përfaqësuese e femrave të Shqipërisë ka festuar fitoren e parë të historisë së saj teksa ka mposhtur me rezultatin 1-0 Bjellorusinë. Ndeshja ka ardhur pas barazimit 1-1 ndaj Polonisë, aty ku u dhanë sinjalet e para se skuadra e...

Supergol i sulmueses së Vllaznisë. Shënon tjetër gol të bukur dhe krahason veten me…...

Golat e saj nga goditjet e dënimit tashmë janë një ritual i zakonshëm. Nuk ka ndeshje thuajse që ajo nuk arrin ta dërgojë topin në rrjetë pas gjuajtjeve jashtë zonës. Bëhet fjalë për sulmuesen e Vllaznisë dhe njëkohësisht edhe të...

Ambra Gjegji gola për Vllazninë, brenda dhe jashtë fushe (foto)

Në futbollin e femrave në Shqipëri, prej vitesh dominon në mënyrë absolute ekipi i Vllaznisë së Shkodrës. Në rradhët e saj ka lojtare shumë të talentuara. Shumica e tyre janë edhe anëtare të ekipit kombëtar. Por jo vetëm kaq. Shumica e...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR