Erkand Qerimaj: Krenar të jem mes më të mirëve të shekullit

Jemi mësuar shpesh të shohim sesi shteti dhe organet përkatëse që duhet të shpërblejnë sportistët për rezultatet e arritura, nuk e bëjnë si duhet punën e tyre. Një rast pozitiv vjen nga Shkodra, teksa kryebashkiakja Voltana Ademi dhe klubi sportiv...

Foto që flasin vetë, sakrificat e një kampioni- Erkand Qerimaj

Gjatë intervistës ekskluzive për Konica.al të peshëngritësit Erkand Qerimaj, ai rrëfen edhe fillimin e vështirë, stërvitjen në vitet 1997 e 1998, me lagështirës dhe kushteve skandaloze në palestër në qytetin e Shkodrës. Mjafton të shohim fotot për të kuptuar sakrificat...

Calja shpërthen kundër qeverisë: Mora 4 medalje të arta dhe nuk më japin shpërblimin

Briken Calja ka “shpërthyer” me anë të një statusi në rrjetet sociale dhe shkak është bërë situata, të cilën ai po kalon. Peshëngritësi shqiptar tregon se nuk ka marrë asnjë shpërblim dhe i bën thirrje Kryeministrit dhe Ministres së...

Erkand Qerimaj: Jam pjesë e 13 sportistëve më të mirë në botë, Olimpiada e...

Peshengritesi e mirenjohur shkodran, Erkand Qerimaj ishte pjese e emisionit “Sport Show” pas tre medaljeve te fituara ne Kupen Mesdhetare, te cilat jane nje krenari per Qerimajn, per Shkodren, por edhe gjithe sportin shqiptar. Qerimaj: Eshte krenari per mua sepse...

Erkand Qerimaj në një rrëfim ekskluziv pas shpalljes Kampion i 3 Medaljeve të Arta

Fenomenal, i tillë është cilësuar ditën e djeshme Erkand Qerimaj, pas shpalljes kampion i 3 Medaljeve të Arta në Kupën Mesdhetare të Peshëngritjes, zhvilluar në San Marino. Shkodrani “kokëfortë”, i cili nuk di të dorëzohet kurrë arriti të dominonte disiplinën...

Erkand Qerimaj shpallet Kampion i Mesdheut

Peshengritesi shkodran Erkand Qerimaj arrin nje tjeter sukses ne arenen nderkombetare. Ne garat e zhvilluara sot ne San Marino te vlefshme per Kupen e 12-te Mesdhetare, ai ka zene vendin e pare ne peshen 81 kg dhe eshte shpallur...

Zhgënjeu në Botëror, Erkand Qerimaj shpjegon arsyet

Në Patia të Tajlandës u zhvillua kampionati botëror i peshëngritjes. Peshëngritësi shqiptar Erkand Qerimaj ishte larg pritshmërive. Në stilin e shkëputjes Erkand Qerimaj u rendit në vendin e njëmbëdhjetë, duke realizuar vetëm provën e dytë me 151 kilogramë, ndërsa në...

Erkand Qerimaj kampion kombëtar dhe sportisti më i mirë i kampionatit/ VIDEO

Peshengritesi shkodran Erkand Qerimaj ka treguar nje forme shume te mire sportive ne garat e kampionatit kombetar te zhvilluar pasditen e sotme ne kryeqytet. Ai ka konkurruar ne peshen 81 kilograme ku jo vetem eshte shpallur kampion por ka arritur...

Kampioni Calja apel shtetit: Respektoni rregulloren e Federatës Botërore, më paguani për medaljet!

Dy muaj më parë, Briken Calja regjistroi një tjetër rezultat për peshëngritjen shqiptare, duke i dhuruar Shqipërisë 1 medalje ari dhe 2 argjendi në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, që u zhvillua në Gjeorgji. Calja, i cili garoi në kategorinë e...

“Shpërthen” Briken Calja: Absurditeti- Në Shqipëri flitet për çdo gjë, por jo për 6...

Në dy vitet e fundit ka fituar 4 medalje ari dhe 2 argjendi. Bëhet fjalë për peshëngritësin Briken Calja, i cili u shpall nën kampion i Europës para pak ditëve në Kampionati Europian të Peshëngritjes në ‘Batumi 2019’. Ndërkohë,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Jehona Shala është futbollistja më e re e Vllaznisë

Lajmi qe "Shkodra Sport" ka publikuar diten e djeshme per afrimin me te ri tek Vllaznia e femrave, ajo e sulmuese Jehona Shala, ka...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR