Atleti shkodran Izmir Smajlaj, në nivele botërore

Izmir Smajlaj, kampioni i Ballkanit dhe i Evropës në salla të mbyllura, por njëkohësisht dhe rekordmeni kombëtar i kërcimit së gjati, tashmë është në nivele botërore. Konfirmohet një gjë e tillë nga fakti që në një test stërvitor në...

Një vit më parë kampion Ballkani, tjetër sukses për atletin Nikolli

Pas suksesit të jashtëzakonshëm të një viti më parë në Serbi ku u shpall kampion i Ballkanit në 3 mijë metra, atleti shqiptar David Nikolli ka korrur një tjetër sukses. Nikolli ka vendosur një rekord fantastik në 1500 metra. Atleti shqiptar...

5 atletë të Vllaznisë pjesmarrës në turneun ndërkombëtar të Tivarit

Kombetarja e Shqiperise ne atletike per meshkuj do te marre pjese ne nje aktivitet nderkombetar qe do te zhvillohet ne Tivar te Malit te Zi. Kuqezinjte e atletikes ne perberje do te kene atlete qe vijne thuajse te gjithe nga skuadra e Vllaznise. Po ashtu edhe trajneret jane thuajse te gjithe nga Shkodra dhe qe drejtojne ekipet kuqeblu. Keshtu ne 200 meter nga Shkodra do te marre pjese Elvedin Meti qe u shpall fitues i Kupes se Shqiperise para pak ditesh. Ne garen e kercimit se gjati dhe 3 hapesh do te jete Izmir Smajli i cili po ashtu arriti nje rezultat mjaft pozitiv sefundmi ne Kupen e Shqiperise.

Izmir Smajlaj tek Studenti? Tek Vllaznia e mohojnë këtë gjë

Në median e shkruar sot është raportuar për një kalim të atletit shkodran Izmir Smajlaj nga Vllaznia tek ekipi i Studentit. Sipas asaj çfarë shkruhej në një të përditshme sportive, kampioni dhe rekordmeni i garave të kërcimit së gjati dhe trehapësh, kishte vendosur të braktiste klubin e qytetit të tij për të kaluar në kryeqytet, aty ku i kanë ofruar pagesa më të mira dhe kushte më të mira stërvitje. Madje për këtë, kishte një prononcim edhe të drejtorit të klubit Studenti Blendi Nallbani.

Shtrimi i tartanit brenda 10 ditësh. “Loro Boriçi” me pistë olimpike

Në stadiumin "Loro Boriçi" prej pak ditësh ka nisur shtrimi i tartanit. Procesi ka nisur dhe po ecën mirë. Firma që ka fituar tenderin për kryerjen e këtij procesi, është ndihmuar edhe nga koha e mirë që ka mbajtur gjatë këtyre ditëve dhe mendon që ta mbyll shpejt shtrimin e plotë të tartanit.

Smajlaj e Muça, dy medalje ari në mitingun e Tivarit

Dy atletët e Vllaznisë dhe njëkohësisht të kombëtares shqiptare, Izmir Smajlaj dhe Bajram Muça, kanë zënë vende të para dhe kanë merituar medaljet e arta në turneun ndërkombëtar të zhvilluar ditën e hënë në Tivar të Malit të Zi. Ky është një turne i përvitshëm që zhvillohet gjithnjë më 1 maj dhe në të marrin pjesë sportistë nga vende të ndryshme të Rajonit dhe të Europës. Natyrisht pritej me interes gara e kërcimit së gjati e kampionit të Europës Izmir Smajlaj.

“Maratona e Pavarësisë”, organizohet edicioni i gjashtë i saj

Për të gjashtin vit me radhë u organizua "Maratona e Pavarësisë", nisja e së cilët këtë vit u bë nga Shkodra. Në sheshin para Bashkisë kishte dalë për të përcjellë garuesit edhe kryetarja e Bashkisë, zj.Voltana Ademi si dhe...

Vllaznia kampione për të rinj edhe për vitin 2016

Atletët e rinj të Vllaznisë janë shpallur kampionë të Shqipërisë për vitin 2016. Ata kanë arritur të sfidojnë të gjithë kundërshtarët e tyre të ekipeve të tjera në garat e kampionatit kombëtar të 18 vjeçarëve që u zhvilluan ditën e djeshme në Elbasan. Ekipi shkodran ka grumbulluar 160 pikë, më shumë se gjithë të tjerët dhe është konfirmuar edhe njëherë si më i miri i vendit duke vazhduar traditën e mirë të gjithë këtyre viteve të fundit kur kanë arritur të dominojnë në mënyrë absolute në çdo kampionat të zhvilluar.

Vllaznia shpallet kampione për vitin 2015. Titulli i 7-të rradhazi

Ekipi i meshkujve të atletikës së Vllaznisë pasditen e sotme është shpallur kampion i Shqipërisë për vitin 2015. Ai ka grumbulluar më shumë pikë se çdo ekip duke u kurorëzuar kësisoj kampion edhe për këtë vit. Titulli i sivjetëm në fakt është i shtati rradhazi për të, çka tregon për dominimin absolut në atletikën shqiptare gjithë këto vite. Sot u zhvilluan garat e ditës së dytë të kampionatit, një ditë e ndarë në dy pjesë, ku paradite u zhvilluan garat e hedhjes (shtizë, çekiç, gjyle e disk) dhe pasdite garat e pistës dhe kërcimit në pistën e stadiumit kombëtar “Qemal Stafa”.

Izmir Smajlaj vendos rekord të ri së gjati me 7.78 metra

Atleti i Vllaznisë Izmir Smajlaj ka vendosur sërish rekord kombëtar.Nëse më 8 maj ka bërë barazim rekordi në ditën e kërcimeve në Shkodër, me 7.75 metra, dje ka qenë në rezultatin e ri 7.78 metra. Ndonëse vetëm përpara dy ditësh pat ardhur nga Tbilisi, atje ku zuri vendin e dytë me 7.58 metra, ndërsa së bashku me Luiza Gegën ishin ndër më të mirët e Shqipërisë në Ligën e Evropës, Kategoria e Tretë, shkodrani përsëri ka bërë rezultat surprizë. Që nga presidenti i Federatës Shqiptare të Atletikës, Gjergji Ruli, tek trajneri Vildan Tufi, por dhe tek anëtarët e kryesisë së këtij institucioni ka pasur gëzim dhe falënderim.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Klaudia Rrotani “lë” futbollin dhe nis një profesion tjetër

Një nga futbollistet më të mira në Shqipëri aktualisht është Klaudia Rrotani. Ajo jo vetëm që ka spikatur prej vitesh me ekipin "Juban Danja",...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR