Feliks Tota nga Ada kalon tek Liria e Prizrenit

Përveç Alsid Tafilit, tek skuadra Liria e Prizrenit ka kaluar edhe një tjetër futbollist shkodran. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Adës së Velipojës Feliks Tota. Lajmi bëhet i ditur nga faqja zyrtare në internet e klubit kosovar që e quan këtë lojtar, prurjen më interesante dhe njëherësh më kualitative që ka sjelluar Liria në këtë merkato janari. Tota që aktualisht është ende lojtar ( me letra) i skuadrës Ada, të dielën që shkoi, e ka kaluar në shoqëri të drejtueve të skuadrës nga qyteti i lashtë.Ai ka rënë dakord me gjithçka sa i takon kontratës me drejtuesit bardhezinj.

Alsid Tafili gati kalimi tek Liria e Prizrenit

Pavarësisht fatkeqësisë familjare (vdekjes së parakohshme të të atit) Alsid Tafili nuk ka ndër mend të heqë dorë nga futbolli. Ai ka shkëputur të gjitha marëdhëniet me ekipin Patraikos të Patras në Greqi dhe së fundi ka rënë dakord për t'u rikthyer në kampionatin kosovar të futbollit. Pikërisht tek Liria e Prizrenit, aty ku ka luajtur edhe dy sezone më parë. Lajmi bëhet i ditur nga faqja zyrtare e klubit kosovar e cila e bën fakt të kryer tashmë këtë gjë. Tafili e ka ndihmuar Lirinë në sezonin 2008/2009 për t'u rikthye në elitë. Pas kësaj, ishte kthyer sërish në Shqipëri tek Laçi ndërsa herën e fundit ai luajti në fazën e dytë të sezonit 2009-10, kur shkodrani ndihmoi Lirinë për të fituar Kupën e Kosovës.

Xhevahir Sukaj, ja kontrata 350 mijë dollarëshe në Iran

Sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj më në fund është futbollist i klubit Sepahan të Iranit. Ai mbrëmjen e së hënës ka marrë leje-kalimin nga klubi shkodran pikërisht në limitet e mbylljes së merkatos në këtë vend. Nëse tek ne është data 31 janar si e fundit e lëvizjes së futbollistave, në Iran ka qenë data 23 por disa pengesa dokumentacioni, kryesisht për faj të klubit iranian, çuan ndoshta në dështimin e kësaj lëvizje megjithatë në fund është mbyllur me sukses. Për të zgjidhur këtë ngërç, në Shkodër për dy ditë me rradhë ka qenë edhe menaxheri që ka çuar Sukajn tek kjo skuadër, shqiptaro-maqedonasi Rexhepi. Ka qenë pikërisht ai që për gazetën online "shkodrasport.com" do të bënte të ditur edhe disa nga kushtet e kontratës së sulmuesit shkodran me këtë skuadër.

Xhevahir Sukaj firmos në Iran për 18 muaj

Xhevahir Sukaj zyrtarisht firmos kontratën e tij të re. Më në fund është bërë realitet firmosja e kontratës e sulmuesit shkodran me klubi Iranian Sepahan. Ajo është konkretizuar ditën e djeshme dhe 24 vjeçari bën të ditur se ka firmosur për 1 vit e gjysëm me këtë skuadër. “jam shumë I lumtur që arrita të bëhem pjesë e këtij klubi shumë të njohur në Azi. Natyrisht do mundohem të jap më të mirën time për të, për t’ia shpërblyer besimin që treguan ndaj meje. Me Vllazninë kam mbyllur gjithçka dhe tashmë do filloj të mendoj vetëm për skuadrën e Sepahan”- është shprehur sot ai.

Armando Vajushi, gol që në miqësoren e parë me Liteksin

Ditën e sotme, ekipi i LIteksit, ka zhvilluar një ndeshje miqësore ndaj kundërshtarëve modest të Hebros. Ndeshja, siç bëhet e ditur edhe në faqen zyrtare të klubit http://pfclitex.com/site/bg/, është luajtur në Svilengrad dhe ka përfunduar me rezultatin 6-0 për ekipin e Liteks Lovech. Ndonëse miqësore, kjo ndeshje ka shënuar edhe të parin takim të futbollistit shkodran Armando Vajushi me këtë skuadër.

Vajushi: Stërvitja e parë me Stoiçkov, kënaqësi e madhe

Futbollisti shkodran Armando Vajushi është habitur së tepërmi nga pritja që i kanë bërë bullgarët. Ai ndodhet vetëm prej pak ditësh atje pasi ka nënshkruar kontratën e re me ekipin e Liteksit megjithatë ka mbetur i mrekulluar nga pritja.Këtë e ka shprehur edhe në prononcimin e tij për gazetën online "shkodrasport.com" kur ka thënë:

Prezantohet Vajushi. Numrin 14 edhe tek Liteksi

Sulmuesi shkodran Armando Vajushi është prezantuar ditën e sotme tek skuadra e tij e re- Liteks Lovech. Ai ka qenë përkrah  futbollistëve të tjerë, edhe ata blerje në merkaton e janarit. Fakti që presidenti Gançev ka blerë plot 7 futbollistë cilësorë në këtë merkato, tregon se ai ka qenë shum i pakënaaqur me ecurinë në fazën e parë kur skuadra e tij është renditur në vendin e shtatë të renditjes.

Sukaj gati firma në Iran me skuadrën Sepahan

Sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj pritet të firmosë në Iran me një skuadër të këtij kampionati. Bëhet fjalë për Sepahan, ekipin që mban vendin e tretë në kampionat me 33 pikë pas 17 ndeshjesh të luajtura. Në fakt ka kohë që flitet për një mundësi lëvizje të këtij futbollisti drejt këtij vendi por udhëtimi thuhet të jetë bërë ditën e djeshme. Sulmuesi 24 vjeçar ka marrë fillimisht rrugën drejt Turqisë dhe më pas drejt Iranit. Të dhënat e para bëjnë fjalë për një kontratë shumë të mirë të këtij futbollisti megjithatë shuma që do përfitojë nuk bëhet e ditur për momentin.

Lajmi i fundit: Vajushi nënshkruan për 3.5 vjet me Liteks

Ka mbërritur edhe firma për futbollistin e Vllaznisë Armando Vajushi me skuadrën e tij të re, Liteks Loveç. Kjo ka ndodhur pak minuta më parë dhe lajmi konfirmohet për gazetë online "shkodrasport.com" nga menaxheri i tij shkodrani tjetër Uliks Kotrri. Kohëzgjatja e kësaj kontrate do jetë 3 vjet e gjysëm por drejtuesit e klubit bullgar kanë si objektiv promovimin e këtij futbollisti dhe shitjen e tij në një klub më të madh jashtë vendit.

Kotrri: Firma e Vajushit në Bullgari, shumë pozitive

Armando Vajushi sot ka lënë qytetin e tij- Shkodrën e ka marrë rrugën drejt Bullgarisë. Aty ku nesër pritet të firmosë kontratën e re me ekipin Liteks Lovech. Kanë mbetur për t'u bërë vetëm vizitat mjekësore dhe më pas direkt e tek momenti i firmosjes së kontratës. Uliks Kotrri, menaxheri shkodran që ka ndërmjetësuar për këtë lëvizje të Vajushit sëbashku me menaxherin tjetër Kosta Grillo, bën të ditur se nuk ka asnjë pengesë për firmosjen e kontratës. Duke folur ekskluzivisht për gazetën online "shkodrasport.com", ai ka bërë të ditur detaje rreth bisedave të bëra me drejtuesit e klubit bullgar.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR