Vllaznia kalon lehtësisht Teutën në gjysmëfinalen e parë

Vllaznia në basketboll për meshkuj ka bërë detyrën duke e fituar ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Teutës dhe duke hedhur hapin e parë drejt kalimit në finale. Përballë durrsakëve ajo ka fituar pa shumë vështirë me rezultatin 93-56. Me përjashtim të periodës së parë, në pjesën tjetër skuadra shkodrane dominoi në parketin e "Qazim Dervishit". Teuta tenton në start të befasojë Vllazninë, por shpejt skuadra vendase merr komandën e lojës dhe udhëheq 41-27.

Kapiteni Berdica: Vllaznia do shpallet kampione sivjet

Finalja e parë e kampionatit kombëtar të basketbollit për meshkuj në mes ekipeve të Vllaznisë dhe Tiranës, që do të luhet të martën në orën 19.00 në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” pritet me mjaft interes në Shkodër. Vllaznia konsiderohet me të drejtë favorite për fitimin e titullit kampion dhe prandja kapiteni I saj Ervin Berdica, në një intervistë për gazetën shkodrasport.com, ka bërë të ditur se ekipi I tij nuk I frikësohet aspak kundërshtarit por vetëm euforisë.

Vllaznia humbet por paraqitet denjësisht ndaj Tiranës

Tirana ka rimarrë sërish kreun e renditjes në basketboll për femra, pas fitores 85-73 arritur mbrëmë në “Fahrie Hoti” ndaj Vllaznisë, sfidë e vlefshme për javën e 4-t të Kampionatit Kombëtar. Një fitore tejet e vështirë për bardheblutë, që për më shumë se 20 minuta ishin në disavantazh dhe ndjenë presionin e ushtruar nga vajzat shkodrane, që u shkëputën deri në 11 pikë në periodën e dytë. Por në fund diferencën e bënë kualitetet e skuadrës bardheblu, që ditën të rikuperojnë disavantazhin më shumë falë lojës së individëve se sa asaj kolektive.

Vllaznia s’ia del nga “Goga Basket”. Edhe 4 javë nga fundi, edhe 4 javë...

Pavarësisht dëshirës për t'i shkaktuar ndonjë surprizë ekipit kryesues të kampionatit- Goga Basket, Vllaznia nuk ia ka dalë të fitojë ndaj saj në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në pallatin e sportit të kësaj të fundit. Basketbollistët shkodranë...

Vllaznia “mund vetveten” në sekondat e fundit ndaj Tiranës

Vllaznia në basketboll për femra ka gabuar në sekondat e fundit të lojës duke mos arritur dt të fitojë ndaj Tiranës në ndeshjen e parë të kampionatit. Ndonëse vajzat shkodrane kanë udhëhequr deri pak sekonda para fundit të takimit, në fund janë miket nga kryeqyteti që kanë triumfuar duke e nisur me fitore kampionatin e ri.Loja ndonëse e një niveli përgjithësisht të dobët, ka patur rivalitet. Vajzat shkodrane kanë bërë një paraqitje të mirë dhe e kanë mbyllur gjysmën e parë të takimit në favorin e tyre me 4 pikë epërsi. Kjo distancë ka ardhur herë duke u rritur, herë duke u zvogëluar dhe kjo situatë ka vazhduar deri në sekondat e fundit të lojës.

“Zbardhen” emrat e tre basketbollistëve amerikanë të Vllaznisë

"Zbardhen" emrat e tre basketbollistëve amerikanë të ardhur sot tek Vllaznia. Ato janë Michael Hundley, Austin Dasent dhe Malik Carter. Të tre ata vijnë për herë të parë në Shqipëri dhe Europë ndërkohë kanë luajtur në ekipe kolegjesh në...

Vllaznia fiton miqësoren e parë. Mund 78-77 “Ponte” në Prizren

Kur u duk se dështoi miqësorja e parë për ekipin e basketbollit të meshkujve të Vllaznisë, ajo në Prizren, në fakt gjërat kanë shkuar sërish në vendin e vet. Mbrëmë drejtuesit e të dy klubeve kanë rënë dakord që...

Vllaznia mundet nga Kamza Basket 70-77 dhe lëshon vendin e parë

Java e gjashtë e Kampionatit Kombëtar të Basketbollit për meshkuj ka nisur sot në mbrëmje me dy ndeshje të Superligës luajtur në kryeqytet. Dhe nuk kanë munguar surprizat, ku skuadra kampione e Shqipërisë, Vllaznia, është mundur 77-70 nga Kamza Basket, në një ndeshje emocionuese dhe me shumë rivalitet. Kjo është humbja e dytë e shkodranëve, sërish jashtë fushës së tyre, ku duken të brishtë edhe pse sot patën në dispozicion edhe malazezin Gjokovic, i rikthyer në Shkodër 10 ditë më parë. Ndërsa Kamza, me këtë fitore ngjitet në krye të renditjes, aty ku udhëheq e vetme, ndërkohë që nesër luan edhe rivalja e tretë për titull, Tirana.

Vllaznia- Teuta, nesër në orën 14.00 miqësore në “Qazim Dervishi”

Miqësoret për ekipin e basketbollit të meshkujve të Vllaznisë vazhdojnë. Duke qenë se kampionati është shtyrë sërish, trajneri Bledar Gjeçaj ka kërkuar të zhvillojë sërish miqësore dhe për rrjedhojë një tjetër do zhvillohet nesër (e shtunë). Përballë kuqebluve do jetë ekipi i Teutës së Durrësit. Ky i fundit ka pranuar të vijë në Shkodër për të zhvilluar miqësore dhe ajo do zhvillohet në orën 14.00 në pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Kjo do jetë miqësorja e tretë për Vllazninë e cila të parën e pat zhvilluar me ekipin e Ulqinit, një nga më të mirët e Malit të Zi, të dytin me Tiranën një javë më parë të cilin e fitoi.

Basketbollistët e rinj të Vllaznisë fitojnë ndaj Superior Klima

Ndeshja e rradhës për ekipin e basketbollit të të rinjve të Vllaznisë, ka qenë ajo e zhvilluar mesditën e sotme në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" ndaj Superior Klima. Djemtë shkodranë të drejtuar nga trajneri Roland Koka e kanë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR