Juban Danja fitore të thellë, AAS humbet sërish

Një fitore shumë të thellë ka arritur Juban Danja në ndeshjen e djeshme ndaj Shkëndisë së Durrësit, fitore kjo që do t’i shërbejë asaj si parapërgatitje për sfidën e javës së ardhshme me Kukësin. Përballë durrsakeve, vajzat e drejtuara në fushë dhe në pankinë nga Emanuela Jaku, kanë sigluar në fund të takimi fitoren e thellë 8-0. Skuadra shkodrane ka shënuar nga 4 gola në secilën pjesë duke mundur kësisoj me këtë rezultat kundërshtarin.

“Juban Danja” lëviz në merkato, pretendente në sezonin e ri

Një nga ekipet e futbollit të femrave të Shkodrës, pikërisht Juban Danja duket se do jetë një nga pretendentet kryesore për titullin kampion në sezonin e ri futbollistik 2011-12. Presidenti i këtij ekipi, Ferdinand Jaku ka bërë realitet ditët e fundit edhe marrjen e dy lojtareve shumë cilësore në merkato, çka e ka forcuar edhe më shumë skuadrën e tij.

“Champions League Women”, Vllaznia fiton 3-1 ndaj kampiones së Estonisë

Vllaznia në futboll për femra ka gjetur fitoren e parë të këtij edicioni të Ligës së Kampioneve të Europës. Ajo ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj kampiones së Estonisë Parnu, në takimin e luajtur pasditen e së premtes në Sarajevë...

Lazër Matija zgjidhet në kryesinë e futbollit të femrave

Presidenti i ekipit të futbollit të femrave të Adës së Velipojës- Lazër Matija, është zgjedhur sot të jetë përfaqësuesi i ekipeve pjesmarrëse në kryesinë e shoqatës së futbollit të femrave. Bashkë me të do të jetë edhe presidenti i ekipit Tirana AS Genc Ymeraj. Këta të dy do jenë njerëzit e zgjedhur për këtë gjë. Përzgjedhja e tyre ka ardhur pas një votimi që kanë bërë sot ne ambjentet e FSHF-se përfaqësuesit e tetë klubeve që ekzistojnë aktualisht në futbollin e femrave në vendin tonë.

Historike/ 3 gjyqtare femra nga Shqipëria me stemën e FIFA-s, mes tyre edhe një...

Emanuela Rusta, Erinda Kume, Fatjona Borova bëhen tashmë zyrtarisht treshja e parë e gjyqtareve femra nga Shqipëria me stemën e FIFA-s. Ky sigurisht që është një lajm tjetër pozitiv nga Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA). Më herët ka qenë...

Surprizë: Më 30 shtator miqësore Breshia- The Door për femra

Një surprizë të këndshme do na dhurojë ditën e premte ekipi i futbollit të femrave të Shkodrës, pikërisht “The Door”. Ai do të zhvillojë një ndeshje miqësore me një ekip të kampionatit italian të futbollit të femrave, pikërisht me Breshian. Lajmi konfirmohet nga trajneri i kësaj skuadre Arben Parmeza i cili ka theksuar se zhvillimi i një miqësoreje të tillë, është një luks për këtë skuadër.

Supergol i sulmueses së Vllaznisë. Shënon tjetër gol të bukur dhe krahason veten me…...

Golat e saj nga goditjet e dënimit tashmë janë një ritual i zakonshëm. Nuk ka ndeshje thuajse që ajo nuk arrin ta dërgojë topin në rrjetë pas gjuajtjeve jashtë zonës. Bëhet fjalë për sulmuesen e Vllaznisë dhe njëkohësisht edhe të...

Vllaznia për femra, gati për finalet e Kupës së Shqipërisë

Vllaznia në futboll për femra është duke u përgatitur për ndeshjet finale të Kupës së Shqipërisë. Sivjet, siç është bërë e ditur, në turin final të kësaj veprimtarie janë tre skuadra pjesmarrëse teksa përveç asaj shkodrane janë edhe ato të Kukësit dhe Kinostudios. Këto dy të fundit,pasditen e së shtunës kanë zhvilluar ndeshjen e parë ku kanë fituar vajzat kukësiane me rezultatin 3-1.

Sulmuesja e Vllaznisë Megi Doçi nuk di vetëm të shënojë. Ja çfarë veprimi ka...

Golashënuesja më e mirë në historinë e futbollit të femrave Megi Doçi, nuk di vetëm të shënojë. Ajo bën mirë edhe shumë gjëra të tjera dhe këtë gjë e ka shfaqur edhe sot me një veprim që ka bërë. Meqenësë...

Vllaznia supersfidën e kthen në “nxemje”. Mund 7-0 rivalin kryesor të saj, Kinostudion

Duhej të ishte një sfidë me shumë rivalitet sepse përballeshin dy prej ekipeve më të mira të futbollit të femrave në Shqipëri, por Vllaznia "s'ndal dorën" dhe mund thellësisht 7-0 ekipin e Kinostudios. Në ndeshjen e luajtur paraditen e...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR