Bekim Balaj feston ditëlindjen, por ka një urim të veçantë për të

Dita e sotme ka qenë e veçantë për sulmuesin shkodran të kombëtares shqiptare Bekim Balaj. Ai ka festuar 27 vjetorin e lindjes. Një moment që i ka dhuruar atij shumë emocione por edhe urime njëkohësisht. Por në fakt, një...

Djali zgjodhi Irlandën, Rudi Vata: Nuk do të luajë kurrë me Shqipërinë…

Djali i Rudi Vatës, Rocco, e ka vendosur të bëjë debutimin e tij ndërkombëtar me Republikën e Irlandës (prej nga i ka rrënjët nëna e tij). Pra, djali i ish-kapitenit të kombëtares kuqezi do të luajë për Irlandën U-15,...

FANTASTIKE/ Shkodrani Elis Guri nis punë si trajner i kombëtares së Bullgarisë

Në shtator të vitit 2011 duke përfaqësuar Bullgarinë në Kampionatin Botëror që zhvillohej në Stamboll të Turqisë, ai zuri vendin e parë në peshën 96 kg dhe do të shpallej kampion Bote. E kemi fjalën për mundësin e mirënjohur...

Hamdi Salihi: Peng një titull kampion me Vllazninë

Hamdi Salihi është shumë pranë rikthimit në kampionatin elitar që zhvillohet në Austri, por tashmë jo si lojtar i Rapidit të Vienës. Sulmuesi shqiptarë është duke tentuar të ngjitet sërisht në elitën austriake, kësaj radhe me Nojshtad.Nojshtadi është duke...

Uendi Vecaj i lumtur në Kroaci. Këtu do të realizoj ëndrrën time

Në limitet e merkatos së verës, mesfushori i Vllaznisë Uendi Vecaj realizoi një transferim të rëndësishëm teksa firmosi për klubin e njohur kroat të Dinamos së Zagrebit. Prova që 20 vjeçari kishte zhvilluar me këtë skuadër mesa duket i...

Bekim Balaj rikthehet të luajë disa minuta për Akhmat

Pas nje periudhe te gjate mes demtimesh dhe veshtiresish, duket se po vijne momentet e mira per nje futbollist shkodran. Me ne fund ka pasur disa minuta aktivizim për Bekim Balën kundër Zenitit. Sulmuesi i kombëtares shqiptare nuk ka...

Mario Mitaj, 15 vjeçari nga Vermoshi që dje shënoi për Shqipëria U17 dhe luan...

Fitorja e djeshme e Shqipëria U17 me rezultatin 1-0 ndaj Azerbajxhanit në ndeshjen e fundit eliminatore, kuptohet që mori vëmendjen e duhur dhe për më tepër, që ka qenë e vetmja fitore për këtë kombëtare. Autor i golit të...

17 vjeçari me origjinë nga Shkodra Marash Kumbulla firmos për Veronën

Është vetëm 17 vjeç, por ka firmosur kontratën e parë në jetën e tij si profesionist dhe do të jetë pjesë e një prej skuadrave të Serie A. Pas Hysajt, Berishës dhe Strakoshës, në sezonin e ardhshëm pjesë e elitës së futbollit italian do të jetë edhe talenti 17 vjeçar Marash Kumbulla. Ky i fundit ndonëse ka lindur në Itali, është me origjinë nga Shkodra.

Rudi Vata e drejtoi në tre ndeshje, klubi belg merr vendim përfundimtar për çështjen...

Klubi i Muskron më në fund ka marrë vendimin sa i përket pankinës së skuadrës, ku në tre javët e fundit është ulur Rudi Vata. Trajneri Bernd Holerbah vazhdon të vuajë nga pneumonia akute dhe për momentin nuk mund të...

FOTOJA E DITËS/ Dy shkodranë bashkë me lojtarët e Gjermanisë

Miqësorja e luajtur dy ditë më parë në mes Austrisë dhe Gjermanisë ka marrë vëmendjen e duhur jo vetëm për humbjen e gjermanëve por edhe për një fakt tjetër që ka bërë jo pak jehonë në vendin tonë. Arsyeja është...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR